Mrazničku rozmrazujte týždeň pred veľkým pečením

Mraznička je súčasťou výbavy snáď každej domácnosti. Umožňuje bezpečne uskladniť potraviny v čase, keď sú dostupnejšie. Buď ako nakúpené v akcii alebo z domácich zdrojov. Či už po zabíjačke alebo po zbere ovocia a zeleniny. Počas prevádzky mrazničky sa však v nej postupne vytvára vrstva ľadu, ktorá znižuje účinnosť, teda zvyšuje spotrebu elektriny a tiež zmenšuje využiteľný priestor. Preto je potrebné niekedy mrazničku odmraziť.

Všetky zmrazené potraviny treba z mrazničky vybrať a uložiť po dobu niekoľkých hodín tak, aby sa nerozmrazili. Zmena teploty z pôvodných -18°C o niekoľko stupňov nie je problém. Ak nemáta inú možnosť, len uložiť mrazené potraviny v byte, využite napríklad detskú vaničku a celok zabaľte napríklad dekou, spomalíte zohrievanie. Aj preto väčšina gazdiniek necháva odmrazovanie na prvé zimné mesiace, kedy potraviny uložené na balkóne vydržia procedúru odstránenia námrazy bez úhony.

Väčšina mrazničiek je vybavená drôtenými šuplíkami, ktoré uľahčujú manipuláciu s mrazeným jedlom v balíčkoch či nádobách. Keď vyložíte potraviny von a začnete vnútro odmrazovať, nájdite si čas a skontrolujte, čo všetko máte v mrazničke odložené. Nezriedka tam nájdete suroviny, na ktoré ste možno už zabudli a ktorých doba skladovania je dlhšia, ako očakávaná trvanlivosť. Takéto potraviny vyhoďte.

chladnička

Kontrola stavu a obsahu mrazničky vám pripomenie, čo ste si do nej uložili. Keď vás čaká veľké pečenie alebo varenie veľkého rozsahu, napríklad pred sviatkami alebo pred rodinnou oslavou, pripomeniete si, aké suroviny máte na výber a možno vám to uľahčí zostavenie slávnostného menu. A tým, že využijete domáce zdroje, uvoľníte miesto v mrazničke čerstvým potravinám. Nestane sa vám tak, že by niektoré potraviny boli v mrazničke pridlho a neboli už vhodné na spracovanie a konzumáciu.

Správnym načasovaním takej rutinnej veci, ako je pravidelné odmrazovanie mrazničky ušetríte nemálo času aj energie a navyše si obnovíte svoje domáce zásoby.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.