Máte preplnený šatník? Pomôžu vám štendre!

Máte radi systém a poriadok? Radi si ukladáte oblečenie prehľadne a organizovane? Ak je odpoveď na tieto otázky áno, rozhodne čítajte ďalej. Často sa stáva, že nám kapacita skrine či šatníka nestačí a naše sny o dokonalom poriadku sa rozpadnú. Existuje však jedno šikovné riešenie.

Praktický stojan na oblečenie

Ak neviete, ako a kde oblečenie skladovať, využite pomoc šatníkového stojana, inak nazývaného štender. Vojde sa naň veľké množstvo vešiakov s oblečením či inými vecami a vďaka pojazdným kolieskam ho bez problémov uložíte kamkoľvek vo vašej domácnosti.

Niektoré kusy oblečenia bežne nosíme niekoľkokrát po sebe bez toho, aby hneď putovali do koša na bielizeň. Niekedy ich však nestíhame precízne poskladať a odložiť do skrine, a preto sa takéto veci neesteticky povaľujú všade možne, napríklad na stoličkách, prevesené cez dvierka skrine alebo na obľúbenom multifunkčnom zariadení – na stacionárnom bicykli.

V niektorých prípadoch je dokonca nevyhnutné, aby sme oblečenie neukladali okamžite do skrine, ale aby sa trochu vyvetralo, prípadne vysušilo na vešiaku. Aj v tomto prípade nám vie štender perfektne pomôcť. Zoženiete ho v rôznych prevedeniach a farbách, vyrába sa z rôznych materiálov. Ideálne je, ak je štender zároveň aj výškovo nastaviteľný (aby sa dlhé šaty naváľali po zemi), prípadne ak sa dá prispôsobovať aj jeho dĺžka alebo šírka a vy naň môžete zavesiť toľko vecí, koľko potrebujete.

Vhodný aj na sezónne odevy

Štender vám bude veľkým pomocníkom vtedy, ak chcete mať v izbách poriadok, prípadne ak očakávate väčšiu návštevu a chcete jej ponúknuť dostatočné miesto na odkladanie kabátov a iného oblečenia. Pomôcť by vám v tomto prípade mohli aj regály. Stojany sú zväčša vyrábané s pojazdnými kolieskami, aby ste s nimi mohli hýbať a podľa potreby premiestňovať. Ak sa vám viac páčia kruhové či špirálové stojany, aké nájdete aj v obchodoch, fantázii a vašim potrebám sa medze nekladú.

Jeho nespornou výhodou je aj to, že oblečenie, ktoré na ňom visí, sa nepokrčí, a vy ho preto nemusíte znova a znova žehliť. Svoje miesto si na ňom rýchlo nájdu aj tie kusy oblečenia, ktoré nosíme len v určitých ročných obdobiach, napríklad hrubé zimné kabáty či spoločenské šaty.

Štendre najčastejšie vídavame v obchodoch s oblečením, rýchlo sa však udomácňujú aj v našich domovoch, kde majú veľmi praktické a dizajnové využitie. Ak ho použijete na skladovanie oblečenia, myslite aj na prach, ktorý naň môže padať a prikryte stojan estetickou prikrývkou.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.