LED žiarovky – svietidlá, ktoré šetria

Aj vy z každého rohu počujete, aké sú LED žiarovky super a prečo by ste mali na tradičné halogénové žiarovky čím skôr zabudnúť? Pravdepodobne áno, pozrite sa teda na to, prečo sú LED svietidlá tak ospevované!

Na svete je len málo vynálezov, ktoré sú tak dobré, že so žiadnymi alebo iba miernymi zmenami slúžia celé desaťročia bez toho, aby boli nahradené nejakou modernejšou technológiou. Jedným z nich sú halogénové žiarovky. Prvé žiarovky sa začali používať začiatkom 19. storočia a s rovnakou základnou technológiou a menšími úpravami slúžili až do 21. storočia. Tomu sa vraví úspešný vynález. Nič však nie je dokonalé a pravdu povediac, halogénové žiarovky mali od dokonalosti dosť ďaleko. Kým v dobách ich predstavenia sa jednalo o niečo prevratné a dovtedy neznáme, ako roky bežali, pomaly sme si začali uvedomovať nevýhody, ktoré plynú z ich princípu fungovania. A tak nastal čas na zmenu, ktorú predstavujú práve LED žiarovky.

Nie je to len o spotrebe

Svetlo v halogénovej žiarovke vzniká prechodom elektrického prúdu vodičom s vysokým odporom, ktorý sa nachádza vo vnútri žiarovky. Tu prichádzame na prvý problém – keďže vodič má vysoký odpor, pri prechode elektrického prúdu vzniká nielen svetlo, ale veľká porcia zbytočného tepla. Práve veľké tepelné straty sú príčinou vyššej spotreby elektrickej energie voči LED žiarovkám. Prvým a hlavným dôvodom, prečo boli LED žiarovky vlastne vôbec vymyslené, je úspora elektrickej energie, a to vďaka odlišnej technológii tvorby svetla, pri ktorej nevznikajú takmer žiadne tepelné straty. LED žiarovky a LED panely sú tak veľmi ekonomické a efektívne. To však nie je ich jediná výhoda. LED svetlo je veľmi silné, LED – reflektory sú tak veľmi dobrým spôsobom osvetlenia. Kvôli ich úspornosti, vysokej svietivosti a nenáročnosti sú výborným riešením do domácností a podnikov ako LED žiarovky a LED panely. Veľký výber rôznych LED svietidiel nájdete na webe spoločnosti LED Akcia. Tak nečakajte a svieťte moderne aj vy!

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.