Kultivátorom pokopete rýchlejšie

Radi pracujete v záhrade? Kým v lete je to príjemné miesto na oddych a na jeseň na zber sladkého ovocia, na jar predstavuje záhrada pre každého obdobie zvýšenej námahy. Treba pripraviť záhony na novú výsadbu, založiť novú úrodu. Pretože je na všetko málo času, treba zvýšiť intenzitu práce, prípadne zavolať na pomoc príbuzných. Alebo využiť techniku, zaobstarať si skvelého pomocníka.

Jarné práce pred výsadbou priesad a výsevom semien predstavujú najčastejšie ryľovanie záhonov, ak ste to nestihli na jeseň, a úpravu veľkých hrúd motyčkou či hrabľami na menšie, aby sa políčka pre zeleninu pekne vyrovnali. Každý, kto má záhradku pri dome, na dedine u rodičov alebo chodí pravidelne obrábať svoje malé políčko do záhradkárskej osady za mestom, iste potvrdí, že na jar celkom bolí chrbát a ruky.

Keby existoval spôsob, ako si dopriať skvelú zdravú zeleninu a pritom sa nenarobiť, ako kôň, chceli by ste ho poznať? Keby existoval spôsob, ako urobiť všetko potrebné a nemať pri tom pocit, že ste niečo „oklamali“, chceli by ste o tom vedieť?

Nech sa páči. Riešenie sa volá kultivátor. Stroj, v ktorom sa energia motora cez prevodovku prenáša na rotujúce kovové disky. Tie narážaním do hrúd zeme ich rozbíjajú na menšie a malé kúsky. Ideálne, ak ste na jeseň vaše políčko zryľovali alebo nechali zorať pluhom. Niekoľkodňovú drinu zvládnete s týmto záhradným pomocníkom za niekoľko hodín. Pri troche opatrnosti môžete s kultivátorom premeniť lúku na pole a rozbiť tak vrchnú trávnatú vrstvu a korene na úrodný humus.

kultivátor

Zdrojom sily pre kultivátory môže byť spaľovací motor. Tento stroj nájdete skôr pod názvom rotavátor a smelo ho môžete použiť namiesto rýľa či pluhu za malotraktor. Veľkou výhodou je úplná nezávislosť, stačí naliať palivo a môžete rotavátorovať. Vhodné sú na väčšie plochy povedzme od 1000 m2.

Na úpravu menších políčok a v blízkosti domov lepšie využijete elektrický kultivátor na 230V. Má síce slabší výkon, ale sa s ním ľahšie manipuluje. Musíte však mať k dispozícii dostatočne dlhú predlžovačku alebo prenosný elektrický agregát, poháňaný spaľovacím motorom. Často záhradkári nazývajú tento stroj ako elektrická motyka.

Keď to myslíte s pestovaním zeleniny vo vlastnej záhrade vážne, porozmýšľajte nad kúpou strojov a zariadení, ktoré vám prácu uľahčia a vám ostane viac síl a viac času na vašich blízkych. Veď v konečnom dôsledku v záhrade pracujeme aj pre ich dobro.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.