Koniec balkónovej zeleniny

Nie len studené dni, ale aj prvé ranné mrazíky potvrdzujú skutočnosť, že pestovaniu balkónovej zeleniny v našich bytoch je pre tento rok koniec. Na chutné papriky a šťavnaté a sladké paradajky si budeme musieť počkať na budúce leto. Teraz je načase na balkónoch trochu upratať a pripraviť sa na budúcu sezónu pestovania jedlých rastlín. Kto raz skúsil namiesto petúnií a muškátov pestovať zeleninu alebo jahody, už nebude chcieť inak.

Keby sme porovnali náklady a starostlivosť, tak zelenina s kvety vyjdú asi na rovnako. Truhlíky, voda, substráty… to je stále rovnaké. Len namiesto kochania sa z kvetov si pochutnávame na doma vypestovanej, zaručenej čistej bez chémie zelenine. Dozretej na slniečku, nie v nejakých klimatizovaných skladoch. Práve to slnko v plodoch, to je ten zásadný rozdiel, ktorý vnímame nosom aj jazykom, keď jeme paradajku zo supermarketu, dopestovanú ktovie kde v Európe a tú našu, ktorú sme si pred chvíľou odtrhli na balkóne.

Balkon-27

Na balkóne sa výborne darí nie len balkónovým kríčkovým paradajkám, nazývaným niekedy aj cherry paradajky. Do 40 cm štvorcových truhlíkov s dostatkom zeminy môžete smelo zasadiť aj klasické veľké paradajky a papriky, len nezabudnite k nim dať patričnú oporu. Keď jeden balkón kompletne využijete namiesto kvetov na pestovanie zeleniny, na raňajky tak vždy budete mať počas celého leta dostatok vitamínov bez toho, že by ste ráno museli utekať do obchodu. A pritom váš balkón už z diaľky bude zaručene najzelenší na celom paneláku.

Budúcu sezónu môžete začať už koncom januára vypestovaním vlastných priesad zo semiačok, alebo neskôr na tržnici kúpte už hotové priesady a zasaďte ich do truhlíkov. Celé leto tak opäť budete mať vlastnú úrodu zdravej zeleniny.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.