Koľko môže stáť rekonštrukcia kúpeľne a bytu a dá sa nejako ušetriť?

Ak sa púšťate do rekonštrukcie kuchyne alebo kúpeľne, mali by ste vedieť, v akej cenovej relácii sa budete približne pohybovať. Hoci sa to s presnosťou nedá nikdy určiť, zoznámime vás s čiastkami, ktoré možno veľmi ľahko docieliť. Záležať bude na mnohých faktoroch. V prvom rade sa cena bude odvíjať od toho, či robíte čisto len rekonštrukciu kúpeľne alebo aj kuchyne. Ďalej potom počítajte s prácu remeselníkov a kvalitou materiálov. Áno, na materiáli môžete ušetriť nemalú čiastku, ale myslite na to, že by vám novo urobená kúpeľňa a kuchyňa mala vydržať niekoľko rokov.

Ušetriť ide aj na remeselníkoch, ale …?

Cenu vám profesionáli zvládnu povedať až vo chvíli, keď im dáte presnejšie požiadavky. Aj cez to ale počítajte s tým, že sa konečná cena môže líšiť, a to až o niekoľko percent. Cena za rekonštrukciu sa bude teda odvíjať od niekoľkých faktorov a finálne čiastka tak ľahko dokáže preskočiť hranicu až 100 tisíc korún. Ak budete vykonávať malú rekonštrukciu týkajúcu sa len zmeny vybavenia, suma bude pomerne nižšia. V takom prípade však nemožno hovoriť o úplnej rekonštrukcii. Ďalej možno ušetriť aj na remeselníkoch, ako už samotný nadpis napovedá. Aj tu sú však často problémy. Čo riskujete?

Našli ste lacných remeselníkov, ktorí majú čas? Hovoríte si, že ste vyhrali? Rozhodne to tak nemusí byť, pretože nie vždy sa jedná o skutočnú výhru. Je potrebné prísť na to, prečo majú vami vybraní remeselníci čas. Väčšina profesionálnych remeselníkov býva zaneprázdnených, a to aj na niekoľko mesiacov dopredu. Okrem iného ich ceny neklesajú pod určitú hranicu. Ako je to teda s lacnou pracovnou silou? Oplatí sa? V mnohých prípadoch nie, pretože už od samotného začiatku bývajú ťažkosti. Tie môžu nastať tým, že remeselníci napríklad druhý deň neprídu. Keď už prídu, nemusia byť triezvi.

Aké ťažkosti môžu ešte nastať so zle vybranými remeselníkmi?

Posledným a dosť častým problémom je kvalita odvedenej práce. V konečnom dôsledku zistíte, že je práca zle odvedená a vy ste tak nútení privolať na pomoc skutočných odborníkov, ktorí prácu dokončia do posledného detailu. To sa vám ale dosť často predraží. Už na začiatku by ste mali vybrať skutočných profesionálov, ktorých hodnotenie vám prezradí, či sa na prácu hodia alebo nie. Poďme sa teraz vrátiť k tomu, čo všetko vám ovplyvní cenu rekonštrukcie. Teraz už viete, že jedným z bodov sú remeselníci. Ďalej ovplyvní cenu rekonštrukcie činnosť. Budete rekonštruovať kúpeľňu aj kuchyňu? Alebo sa pustíte len do jednej miestnosti?

Posledným bodom je výber materiálu a vybavenia. V tomto odvetví sú tiež obrovské rozdiely. Dlažba či obklady vás môžu prísť na pár desiatok eur, ale tiež aj na niekoľko tisíc. Záležať bude na vzoroch, materiálu a obľúbenosti. Podobne je to aj s vybavením. Kúpeľňová skrinka vás môže vyjsť napríklad na sumu vo výške sto eur, ale tiež aj na mnohonásobne vyššie peniaze. Všetko sa odvíja od toho, aký materiál zvolíte. V kuchyni sú to spotrebiče a kuchynská linka, ktorá ovplyvňuje celkovú výšku sumy za rekonštrukciu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.