Klimatizácie do bytu zvládnu kúriť aj chladiť

Tohtoročné letné horúčavy nám pripomenuli, že komfort nášmu bývaniu nedáva len príjemné teplo v zime, ale aj príjemný chládok v lete. Ten v najväčších horúčavách ponúka len máloktorý byt či dom. Pomáhajú klimatizácie. Už sa vám nechce zažívať doslova pekelné teplo? Pozrite sa, ako vybrať klimatizáciu.

Klimatizácia dokáže urobiť z nepríjemného, horúčavami prehriateho interiéru, perfektné miesto na bývanie. Južne orientovaný byt môže lákať svojou rozžiarenosťou. Na východ orientovaná spálňa môže byť pre nás splneným snom o nádherných scenériách s vychádzajúcim slnkom. A dizajnové podkrovie konečne premení v obývateľný priestor.

Ako vybrať klimatizáciu do bytu či domu?

Pri výbere klimatizácie do bytu a domu vychádzame z viacerých parametrov. Klasická splitová klimatizácia je ideálna. Avšak pokiaľ nemáme možnosť umiestniť vonkajšiu jednotku, ani nám nie je umožnené dať ju napríklad na balkón, stále si môžeme zvoliť klimatizáciu mobilnú. Každá klimatizácia musí mať vyriešený odvod tela smerom do exteriéru. U mobilnej sa to rieši špeciálnym medzikusom do pootvoreného okna.

Split aj multisplit

Klasické klimatizácie sa skladajú z vnútornej a z vonkajšej jednotky. Multisplitové majú vyriešené to, že na jednu vonkajšiu jednotku sú napojené dve až tri vnútorné, pričom každá sa dá ovládať nezávisle na ostatných. Umiestnenie klimatizácie môže byť na stenu, na strop, niekedy pod parapet. Tie moderné je možné ovládať nielen diaľkovým ovládačom, ale tiež vzdialene cez mobilný telefón.

Moderné klimatizácie majú však aj ďalšie funkcie

Niektoré vedia čistiť aktívne vzduch od alergénov a roztočov. Zaujímavé sú klimatizácie, ktoré dokážu nielen chladiť, ale naopak vykurovať. Fungujú naviac ako tepelné čerpadlo, takže majú malú spotrebu elektrickej energie. Ak potom ide o tepelné čerpadlá, máte možnosť získať tiež nižšiu sadzbu na elektrickú energiu.

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.