Keď sa vás jar opýta

Každý rok sa vám to môže prihodiť. Ako víkendového záhradkára sa vás jar opýta, čo ste robili v zime. A jednou z odpovedí by mohlo byť, že ste si vyberali novú kosačku do záhrady. Lebo keď už jar začne, to už budete v jednom kole. To už bude pozde študovať príručky alebo internetové recenzie a zvažovať, ktorú kosačku si kúpiť. To by ste už mali mať dávno zvládnuté v zime keď je na všetko čas.

V zime chodí do záhrady málokto. Hoci je to škoda. Jednak zasnežená záhrada vyzerá úplne inak, ako ju poznáme v lete a na jeseň, a je to naozaj zážitok. A tiež sa oplatí prikrmovať drobné vtáctvo napríklad slnečnicovými semenami vo vlastnoručne vyrobenom alebo kúpenom krmítku.

Tento relatívny pokoj v záhrade skončí asi tak v apríli. Z púčikov na stromoch sa stanú zelené listy a farebné kvety, zeleninové záhony začneme postupne osievať a osádzať a svoju radosť z jari dá najavo aj tráva. V apríli sa len nesmelo zazelená, trochu podrastie, ale s príchodom teplých dní a jarných dažďov doslova vyhúkne. V máji najneskôr ju treba začať kosiť.

Aj keď termín prvého kosenia záleží tiež od toho, akú kosačku máte k dispozícii. Kým štvorkolesová kosačka zvláda len nízku trávu a okrem toho, že musíte kosiť pravidelne, musíte začať s kosením aj zavčasu, ak používate krovinorez, môžete si dovoliť ten luxus a s prvým kosením počkať, kým tráva narastie trebárs aj nad kolená, ten to zvládne.

Možno ste si už minulú sezónu uvedomili, že jedna kosačka nie je ideálne riešenie pre celú záhradu. Kým v jednej časti a pred chatkou by ste kosili aj každý týždeň, aby ste udržiavali nízky trávnik, v odľahlej časti záhrady by stačilo kosiť trávu len tri razy za sezónu a medzi stromami asi raz za mesiac.

Na nízku trávu je ideálna motorová kosačka s kolieskami, na vysokú je lepší krovinorez na popruhoch. Podľa veľkosti plochy si podľa recenzií kosačiek vyberte optimálnu pre vás a kosenie potom bude zábavou.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.