Keď mládež vyletí z hniezda

Keď sa nám narodia deti, prispôsobíme im celý svoj život. Kvôli deťom hľadáme väčší byt, lepšiu lokalitu, viac platenú prácu. Športové auto vymeníme za rodinné a aj zariadenie bytu je prispôsobené tomu, aby sa deti cítili bezpečne a mali všetko, čo potrebujú. Často aj na náš úkor. A keď deti vyrastú a zaobstarajú si svoje bývanie, je konečne čas zariadiť si svoj byt po svojom.

Detskú izbu môžete premeniť na svoju pracovňu a budete mať priestor pre svoje koníčky. Ak sa venujete kvetom, je z teraz nevyužívanej detskej izby skvelá „zimná záhrada“. Alebo len miestnosť, kde odložíte bielizeň a kde ju môžete žehliť bez toho, aby ste sa rozťahovali so žehliacou doskou v obývačke. Sedacia súprava si iste pamätá, čo všetko navystrájali deti na nej a aj nejednu škvrnu, ktorú ste po nich čistili. Nie je čas vymeniť ju za novú a hlavne modernú? Sedacie súpravy za tých dvadsať rokov prešli búrlivým vývojom a zmenil sa nie len dizajn, ale najmä používané materiály. A teraz si ju vyberáte naozaj už len pre seba a svoje pohodlie.

obývacia stena

Detské ruky a najmä detské chodítka či neskôr väčšie hračky zanechajú v byte svoje stopy. Ďalší nábytok, ktorý nám to pripomína, sú obývacie steny. A po odsťahovaní sa detí do svojej novej rodiny v nich ostávajú prázdne miesta. Vymeňte mohutnú stenu za modernú a vzdušnú a hneď budete mať pocit, že máte v obývačke viacej miesta. Napríklad na nový obraz alebo fotografiu na plátne z vašej dovolenky.

šatník

Ďalším prvkom, ktorý prejde radikálnym vyprázdnením po opustení mládeže rodného hniezda, sú šatníkové skrine. Postupom času, ako deti rástli, stále sme dokupovali ďalší a ďalší nábytok, nové a väčšie skrine. Nemáte pocit, že ten váš byt nejak zaprataný? Že ste si ho inak predstavovali, keď ste zakladali rodinu? Práve teraz je ten čas ho opäť otvoriť a prevzdušniť. Starý a opotrebovaný nábytok vymeňte za nový a zodpovedajúci vašim predstavám a nárokom. Za svoju starostlivosť, ktorú ste venovali svojím deťom, kým vyrástli, si to určite zaslúžite.

Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.