Kde uzatvoriť havarijné poistenie?

Havarijné poistenie, známe tiež ako KASKO poistenie, je dobrovoľným poistením. Býva požadované pri financovaní vozidiel cez lízing alebo úver, kde poistka býva vinkulovaná v prospech financujúcej spoločnosti. Je však veľmi praktické aj pre majiteľov nových vozidiel.

Krytie havarijného poistenia si môžete nastaviť podľa potreby

Havarijné poistenie pokrýva škody spôsobené dopravnými nehodami, živelnými udalosťami, krádežou alebo vandalizmom. Poistenie môže byť uzatvorené aj s prídavnými krytiami ako právna ochrana, náhradné vozidlo či poškodenie batožiny.

Kto vlastne uzatvára havarijné poistenie?

Zmluvu o havarijnom poistení môže uzatvoriť každý držiteľ vozidla zapísaný v osvedčení o evidencii vozidla. V prípade financovania vozidla prostredníctvom lízingu alebo úveru uzatvára poistnú zmluvu nájomca vozidla.

Zvážte, pre aké územie chcete automobil havarijne poistiť

Havarijné poistenie sa štandardne uzatvára s platnosťou pre územie Európy, pričom niektoré poisťovne môžu vylúčiť špecifické regióny. Možné je uzatvoriť poistenie aj len pre územie Slovenska alebo spolu s Českou republikou, kde môžu poisťovne ponúknuť zľavy na poistnom.

Kde môžete automobil havarijne poistiť a ako si vybrať poisťovňu?

Poistné plnenie sa líši v závislosti od konkrétnych okolností a typu škody. Poisťovne poskytujú rôzne možnosti spoluúčasti a môžu ponúkať bonusy za bezškodový priebeh.

Na Slovensku v súčasnosti poskytujú havarijné poistenie tieto poisťovne:

  • Wüstenrot poisťovňa, a. s.
  • Union poisťovňa, a. s.
  • UNIQA poisťovňa, a. s.
  • KOOPERATIVA poisťovňa, a. s.
  • KOMUNÁLNA poisťovňa, a. s.
  • Groupama poisťovňa, a. s.
  • Generali Poisťovňa, a. s.

TIP: Akou uzatvoriť havarijné poistenie? Porovnajte si havarijné poistenia a uzatvorte najlepšiu poistku cez internet. Pomôže vám Financnykomas.sk.

Uzatvorenie havarijného poistenia predstavuje dôležité rozhodnutie pre každého vlastníka vozidla. Môže totiž výrazne ovplyvniť finančnú situáciu poistenca v prípade škodovej udalosti. Je preto dôležité zvážiť všetky aspekty a vybrať si poistku, ktorá najlepšie vyhovuje potrebám a okolnostiam každého z nás.

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.