Havarijné poistenie

Už máte tohoročnú dovolenku naplánovanú? A patríte k tým, ktorí poletia k moru alebo k tým, ktorí si aj cestu na dovolenku užijú a pôjdu svojím autom? Obidva spôsoby majú svoje výhody aj nevýhody. Pri leteckej preprave spoznáme len miesto pobytu, pri doprave autom spoznáme oveľa väčší kus krajiny aj ľudí v nej. Avšak nie všetky zážitky môžu byť len pozitívne.

Vlastným autom môžete cestovať na dovolenku aj na miesta, kde sa letecky nedá dostať alebo by ste boli aj tak odkázaní na záver na hromadnú dopravu alebo auto z požičovne. Výhoda cestovania svojím autom je nie len v možnosti zvoliť si trasu, ktorou pôjdete, ale aj naplánovať zastávky na zaujímavých miestach z hľadiska kultúry alebo histórie alebo si oddýchnuť napríklad na kúpalisku či prenocovať v malom penzióne. Aj keď je miesto cieľa vzdialené len pár sto kilometrov, niekoľkodňová cesta sa môže stať poznávacou. Najmä deti uvítajú možnosť užiť si roadtrip a spoznať nové kraje aj nové obyčaje.

výlet

Riziko zablúdenia najmä v odľahlejších oblastiach vyriešia nie len dobré mapy a znalosť mapy dobre čítať hlavy rodiny, ale aj moderné pomôcky, ako je GPS navigácia. Riziko zrážky so zverou alebo s iným automobilom zas pokryje havarijné poistenie na Onlia.sk. Najmä v zahraničí, ak neovládate dobre miestny jazyk, vám pomôže na diaľku zariadiť nie len odťah a opravu auta, ale aj nájsť najbližší hotel. Na dlhú cestu tak môžete vyraziť bez obáv z toho, čo by sa mohlo prihodiť a skutočne si cestu na dovolenku a späť užiť naplno.

Váš dovolenkový album pri takomto spôsobe cestovania obohatia fotky nie iba z cieľovej destinácie, ale zo všetkých zaujímavých miest na trase. A pri nákupe suvenírov nie ste limitovaní iba povolenou hmotnosťou batožiny do lietadla. Vlastné auto vám dáva voľnosť v rozhodovaní, kadiaľ sa vyberiete a kedy sa vydáte na miesta, ktoré vás zaujímajú a lákajú.

Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.