Garáž: Voľne stojaca alebo vstavaná? Najekonomickejším riešením je podzemná s hydraulickým zariadením

Ak kupujete byt či dom, ale aj keď sa „len“ sťahujete z jedného miesta na druhé, väčšinou riešite aj státie pre svoje auto. Lenže vysoká cena pozemkov núti ľudí čo najviac šetriť. Preto je otázka, kam umiestnite auto a koľko vás to bude stáť, veľmi dôležitá.

U vstavanej varianty pozor na riziko požiaru

Niektoré domy majú už vstavanú garáž. Výhodou je, že šetrí miesto a stáva sa rovno súčasťou projektu domu, nie je k nej teda nutné vytvárať ďalší projekt a jej budovanie sa zvládne v rámci jedného konania pre stavebné povolenie. Ďalej sa tiež do auta môžete dostať priamo z domu, takže odpadajú presuny v zime alebo za nepriaznivého počasia a nákupy nie je nutné vynášať na väčšie vzdialenosti. Určitým rizikom sú ale výpary z auta prúdiace priamo do domu a tiež možné ohrozenia požiarom. Preto by dvere, ktoré vedú z garáže do ostatných priestorov domu, mali mať ohňovzdornú úpravu. Mali by sme však brať do úvahy aj rôzne faktory ako napríklad hĺbku zjazdu do garáže. Hlbší zjazd na strmšom svahu môže byť nebezpečný napríklad v zime pri poľadovici.

Nedopustite tepelné straty

Druhým variantom je voľne stojaca garáž. Z hľadiska ekonomiky ide o výhodnejšie riešenie. U vstavanej garáže totiž vyjdú náklady na ňu na rovnakú sumu, ako keby tu bola obytná miestnosť. Vstavanú garáž je tiež nutné dobre izolovať, aby tu nedochádzalo k zbytočným tepelným stratám, a to hlavne vtedy, ak máme priamo nad garážou umiestnenou nejakú trvalo obývanú miestnosť, ktorú je nutné celoročne vykurovať. Ak budujeme garáž samostatne, tiež k nej môžeme vybudovať priestor ako dielňu alebo napríklad sklad záhradného náčinia. Lenže na druhú stranu, samostatná garáž vyžaduje vybudovanie prístupovej cesty, ktorá zaberie určitý priestor. S domom by tiež samostatná garáž mala tvoriť nejaký celok. Najjednoduchším riešením je potom prístrešok pre auto. Vďaka nemu nebude vaše vozidlo tak rýchlo korodovať.

Hydraulika prináša úsporné riešenie

mesto Lenže nič nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Ak v dnešnej dobe sa stavia dom, musí sa vojsť na veľmi malý pozemok, aby finančné náklady boli čo najmenšie. Väčšinu pozemku zaberie dom a zvyšok sa potom využije na záhradu. Lenže kam umiestniť auto? Prístrešok ako garáž zaberá dosť miesta, navyše nejde z estetického hľadiska väčšinou o žiadnu nádheru. Podobný problém nastáva aj u bytov. Kam vaše vozidlo umiestniť, keď dom garáže nemá? Ako tieto problémy vyriešiť? Jedným z riešení môžu byť podzemné garáže na hydraulické ovládanie. Vďaka hydraulickému zariadeniu tak je možné zagarážovat aj dve autá. V starej garáži sa vyhĺbi jama, do ktorej sa umiestni zariadenie na zdvih automobilov, a môžu tu parkovať dve autá. Jedno v suteréne, a druhé v prízemnom priestore garáže. Auto z prízemia vyjde a pomocou zdvihového zariadenia sa vyzdvihne auto zo suterénu a môže odísť tiež. Moderné domy v novej výstavbe môžu svoje prízemie a suterén využiť k tomuto systému parkovania. Autá budú garážované v podmienkach, ktoré im nebudú škodiť, a na uliciach bude oveľa viac priestoru. Navyše odpadne starosť o to, či vám auto niekto neukradne.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.