Feng shui uľahčuje deťom a rodičom život

Vniesť do svojej domácnosti feng shui je určite lákadlom pre mnoho obyvateľov Slovenskej republiky. Ako iste sami dobre viete, tipov nie je v tejto oblasti nikdy dosť, a tak je potrebné sa zamerať na všetky, o ktorých sa dozvieme. V tomto článku sa však pozrieme konkrétne na detskú izbu. Práve tá by mala byť vybavená podľa feng shui ako prvá, a to z mnohých dôvodov. Jedným z nich je pozitívne myslenie deti a podpora k učeniu v školstve. Samozrejme aj ďalšie miestnosti sú veľmi dôležité, ako napríklad spálne.

Neverili by ste, čo všetko môže ovplyvniť správne umiestnený nábytok a výber farieb v detskej izbe. Ak si myslíte, že na tom nezáleží, potom sa hlboko mýlite. Prejdime teda k vybavovaniu detskej izby a výberu farieb. Práve pri výbere farieb by ste mali začať. Lepšie sa vám totiž bude pracovať v prázdnej miestnosti, a to sa týka aj maľovania. Feng shui ponúka niekoľko možností, po ktorých siahnuť. Medzi najideálnejšie farby patria napríklad svetlo modrá, svetlo zelená, krémovej farby alebo žltá či oranžová. Záležať bude na tom, akú farbu si vyberie vaše dieťa.

Do zariaďovaní detskej izby by ste ho mali bezpochyby zapojiť, pretože väčšinu času tam bude tráviť práve vaše dieťa, prípadne deti. Ak im všetko zariadite sami, vaše vzťahy budú mať určité medzery. Snažte sa ich do zariaďovania zapojiť a náhle uvidíte, ako sa vaše vzťahy stmeľujú. Budú mať totiž pocit, že sa zaujímate o ich názor. Keď k tomu pridáte metódu feng shui, o to viac celý proces podčiarknete. Čo sa týka umiestňovania nábytku, ako najlepší variant pripadá do úvahy východná alebo juhovýchodná strana. Ide o strany, ktoré podporujú celkové detstvo, vrátane pozitívneho myslenia.

Zapojte do detskej izby prírodu

Nemajte strach zapojiť do detskej izbičky prírodu v podobe prírodných materiálov. Feng shui pravidlá si práve na prírodné materiály potrpia. Akékoľvek umelé a neprirodzené materiály budú u detí prebúdzať negatívne myslenie. Ak to nie je priamo nutné, odstráňte alebo vôbec nezaobstarávajte deťom do detskej izby elektroniku. Tá by sa mala nachádzať iba v miestnosti, ktorá je určená pre všetkých. Keď už sa elektronika bude v miestnosti nachádzať, tak na opačnej strane, aby na ňu dieťa pri zaspávaní nevidelo. Jedine tak sa dokáže mozog dieťaťa tzv. vypnúť a plne odpočívať.

Východná a juhovýchodná strana, ako sme už naznačili, podporuje pozitívne myslenie, chuť učiť sa novým veciam a sústredenosť. Ak teda chcete u deti podporiť vyššie uvedené faktory, je dobré umiestniť nábytok na juhovýchodnej strane. To sa môže týkať napríklad len písacieho stola, kde sa dieťa bude lepšie sústrediť. Hračky a detský kútik potom môžete umiestniť zase na západnú stranu, ktorá podporuje hravosť, nezávislosť, samostatnosť a taktiež detstvo. Pochopiteľne bude záležať na vás, čomu v konečnom dôsledku dáte prednosť.

Príroda je podstatná!

Ako sme uviedli v predchádzajúcom odseku, nemajte strach siahnuť po prírode. Čo sa týka dekorácií v detskej izbe, s nimi to príliš nepreháňajte. Radšej siahnite po jednej, maximálne dvoch prírodných dekoráciách než po niekoľkých, ktoré budú vyrábané z neprírodných materiálov.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.