Farby pre dekor okenných profilov: Aké vybrať? A hrá to vôbec nejakú úlohu vo vlastnostiach?

Chystáte sa vo svojom panelákovom byte vymeniť okná? Potom porozmýšľajte aj nad tým, akú farbu dekoru pre svoje nové okná zvolíte. Hoci sa to na prvý pohľad možno nezdá, dekory dreva a farieb na plastové okná môžu veľmi výrazne ovplyvniť vlastnosti okien.

Sledujte dobré vlastnosti okien

Už dávno neznamená, že mať plastové okno je to isté, ako mať okno s bielym profilom a rámom. V súčasnosti si každý zákazník môže vybrať okná v požadovanej farbe na základe svojich presných predstáv. Jednotliví dodávatelia ponúkajú širokú paletu farieb a dekorov, ktoré môžu zdobiť profily vašich okien aj dverí. Samozrejme, že sa budete snažiť vybrať si farbu a dekor, ktorý čo najlepšie zapadne do celkového konceptu a farebného ladenia vášho domu a bytu. U nás sú najobľúbenejšie okná s dekorom dreva, pretože mnoho ľudí trebárs u rodinných domov vymieňa staré drevené okná za moderné plastové a chce zachovať celkový vzhľad a ladenie stavby. Ovšem moderné novostavby si zasluhujú aj iné varianty. Preto stále väčšiu popularitu získava napríklad biela, strieborná alebo sivá a imitácie kovového vzhľadu. Okrem farby by ste ale mali sledovať aj celý rad dôležitých vlastností okenných profilov. Predovšetkým ich kvalitu, ďalej funkčnosť, ale aj životnosť a čo najjednoduchšiu údržbu.

Slnečné lúče degradujú rámy

Niektoré dekory rámov plastových okien pohlcujú slnečné lúče. Akokoľvek vám môže pripadať, že táto vlastnosť nie je príliš dôležitá, opak je pravdou. Práve pohlcovanie slnečných lúčov môže hlavne v letných mesiacoch, kedy slnko pravidelne a dlhú dobu praží do okien, spôsobiť veľké ťažkosti. Profily okien sa veľmi často dlhodobo zahrievajú, čo môže veľmi nepriaznivo ovplyvňovať ich vlastnosti. Dochádza k postupnej degradácii profilov plastových okien. Spočiatku nemusí byť degradácie príliš zrejmá, ale po dlhšom čase už zistíte deformácie a negatívne zmeny vlastností profilov. Životnosť okien sa tým výrazne znižuje a po nejakej dobe možno zistíte, že vám nezostane nič iné, než okná znovu vymeniť. Ako predísť nutnosti tejto výmeny a výrazne si tým ušetriť náklady?

okna

Reflexné pigmenty zvýšia životnosť

Problém môžete vyriešiť tým spôsobom, že budete venovať viac pozornosti výberu kvalitných okien a ich profilom. Keď mu vyberiete kvalitné okná, vydrží vám oveľa dlhšie a dosiahnete tak významné úspory. Pomôžu vám napríklad reflexné pigmenty na fóliách. Tieto špecifické pigmenty môžu odrážať až 80 % dopadajúceho slnečného žiarenia. Vďaka tomu, že slnečné žiarenie nepohlcujú, ale naopak odrážajú, nedochádza k zahrievaniu okien. Aj v sparnom lete, kedy na ne praží slnko, si udržujú prijateľnú teplotu. Ak máte okná napríklad na juhozápad, do ktorých svieti slnko celé popoludnie, uvažujte o týchto fóliách s reflexnými pigmentmi. Investícia do nich sa bohato vyplatí, aj keď znamená určitý výdavok navyše. Čoskoro zistíte, že si týmto krokom významne zvýšite celkovú životnosť okien.

Elegantný lesklý kov s vlastnosťami plastu

U profilov okien môžete tiež docieliť elegantného vzhľadu kovového hliníka, ale pritom mať vlastnosti plastu. Ide v tomto prípade o aplikáciu špeciálnej fólie s metalickými pigmentovými čiastočkami na okenný profil. Táto fólia opäť bude úspešne odrážať svetlo a pritom okennému profilu dodá lesk kovového hliníka. V jednom tak možno spojiť výborné tepelno – izolačné a zvukovo – izolačné vlastnosti plastových okien s elegantným kovovým vzhľadom. Okná sa potom vyznačujú kovovým leskom, ale pritom neprinášajú žiadne negatívne vlastnosti spojené s týmto kovom, ako napríklad zahrievanie pri dlhšom slnečnom svite a podobne.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.