Elegantná obývačka

Ak je dominantou každej obývačky sedacia súprava pre „uloženie“ obyvateľov bytu, tak jej protiváhou je obývacia stena pre uloženie všetkých potrebných maličkostí, kníh či ozdôb bytu. Mala by spoluvytvárať hlavný priestor bytu, kde sa stretáva celá rodina po práci či škole a kde sa cíti dobre a príjemne. Vyjadruje vkus ľudí, ktorí tento priestor spolu zdieľajú.


V minulosti boli rozšírené úložné priestory v obývacej izbe vo forme skríň na takmer celú dĺžku steny obývacej izby. Odtiaľ vznikol názov „obývacia stena“. Súvislý rad skríň s plnými drevenými dverami, občas vystriedaný sklenenou vitrínou či barovými dvierkami či otvorenými policami nezriedka dopĺňali uzatvorené nástavce až po strop miestnosti. Takéto obývacie steny boli naozaj stenami a okrem kníh, časopisov, kabátov či svetrov a sviatočného porcelánu a skla ukrývali často aj zimné deky či náhradné paplóny a vankúše. V malých bytoch bol skrátka trvalý nedostatok úložných priestorov. Či pôsobili takéto obývacie steny na obyvateľov útulne, to je otázne.

obyvacia stena

A hoci sa pojem obývacie steny používa aj v súčasnosti, už si nemusíme predstavovať masívne skrine. Podľa našej potreby si stále môžeme vybrať nábytkovú zostavu na celú steny miestnosti, ale rovnako si môžeme vybrať elegantnú skrinkovú zostavu, ktorá pôsobí vzdušne a odľahčuje priestor. Pritom spĺňa nároky na uskladnenie vecí, ktoré často používame.

Bežnou súčasťou obývacej steny býva televízor a audiosústava. Dnešné ploché televízne prijímače už nevyžadujú masívne skrinky, ich nízka hmotnosť dovoľuje obývacie steny umiestňovať priamo na steny bytu. A tak hoci stále používame pre nábytok do obývačky názov „obývacie steny“, tak ním označujeme úplne iný štýl nábytku, ako v minulosti.

kleopatra

Záleží len od vášho vkusu, čo si vyberiete obývacie steny s väčším počtom vzdušných otvorených políc, alebo radšej máte uzatvorené skrinky. Či dávate prednosť nábytku vyrobeného z masívu alebo moderných laminovaných materiálov. Výrobcovia sú schopní splniť každé vaše želanie na design aj farebné vyhotovenie vašej novej obývacej steny.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.