Efektívne skladovanie v paneláku

Úložných priestorov nie je v bytovke nikdy dosť. A to nie len pre sezónne oblečenie a obuv. Svoje o tom vedia najmä domáci kutili a ľudia, ktorí majú niekoľko hobby. Našťastie byty majú okrem kuchyne, kúpelne a izieb aj priestory na uskladňovanie momentálne nepoužívaných predmetov. Okrem skriní v chodbe či hale nezriedka sú to osobitné komory alebo špajze a často aj pivnice v suteréne alebo spoločné priestory blízko vchodu do domu. Ako ich efektívne zariadiť tak, aby čo najlepšie slúžili svojmu účelu?

Skúsené gazdinky a ostrieľaní domáci majstri vedia, že kľúčom k efektívnosti je nie len dostatočná plocha skladovacích priestorov, ale ich využitie do výšky. Tým nemáme na mysli napratanie pivnice až po plafón, ale vhodné rozloženie políc v regáloch tak, aby sme bezpečne uložili všetky veci, ale neskladovali zbytočný vzduch.

Časté využitie nepoužívanej šatníkovej skrine alebo starej kuchynskej linky v pivnici je možno lacným riešením, ale nie najlepším. Jej nákup nás prakticky nestojí nič, no jej používanie sa môže veľmi predražiť. Práve tým, že často je rozostup políc veľmi veľký, že zaberá viacej miesta, než je potrebné a umožňuje uložiť oveľa menej vecí, ako sofistikované riešenie. Platíme za pivnicu, do ktorej sa zmestí menej vecí alebo si musíme prenajať ďalšiu miestnosť alebo garáž, aby sme uložili všetko potrebné.

police

Regály do pivnice alebo špajzy, ktoré si navrhneme podľa veľkosti priestoru a skladovaných predmetov, dovolia uložiť prehľadne oveľa viacej vecí a do poslednej bodky využiť miesto, ktoré máme k dispozícii. Overené riešenie skladovania z priemyslu a obchodu sa oplatí využívať aj v domácnosti. Spolu tak môžete uložiť napríklad sezónne pneumatiky pre váš automobil aj detské hračky na leto a športovú výbavu pre celú rodinu.

Kovové regály a police majú vysokú životnosť a pri sťahovaní ich ľahko rozložíte na stojany a police a premiestnite na nové miesto. Kedykoľvek dokúpite ďalšiu sekciu a zvýšite tak skladovaciu kapacitu vašich úložných priestorov.Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.