Drevo – ušľachtilý materiál pre interiér aj exteriér

Tradičným stavebným materiálom v našich končinách vždy bolo drevo. Nie len pre svoju dostupnosť a relatívne ľahké opracovanie, ale aj pre svoje dobré technické vlastnosti. Vrátane dobrej tepelnej izolácie a dlhej životnosti. Preto sa drevo hojne využíva aj dnes pri drobných stavbách alebo úpravách interiérov moderných budov.

Svoju vlastnú drevenicu môže mať každý záhradkár. Aj keď bývate v meste v paneláku, cez víkendy sa dá tráviť čas v prírode. Záhradkárska osada je priestorom nie iba na pestovanie zeleniny a ovocia, nemusíte tu len tvrdo pracovať. Chatka do záhrady vytvorí oddychový priestor, obklopený kvetmi aj ovocnými stromami. Vhodne ho doplní záhradný gril a posedenie pre priateľov. Záhradné chatky dostať kúpiť ako stavebnice alebo sa dajú objednať aj na zákazku podľa vašej predstavy.

Ak ste zručný domáci majster, z pripravených drevených dielov si dokážete chatku zmontovať aj sám, určite vám pomôžu priatelia, ktorí tiež majú radi prírodu a odmenou im bude posedenie spolu s vami po dokončení stavby. Záhradné domčeky sú vyrábané z dreva rôznej hrúbky, záleží od celkovej veľkosti domčeka a tiež od toho, či ho budete užívať len v lete alebo počas celého roka. Tvarovo upravené dosky, známe pod názvom „tatranský profil“ sa pomocou drážiek ľahko skladajú jedna do druhej, dokonale chránia vnútro záhradnej chatky pred poveternostnými vplyvmi a pred zatekaním vody chatky.

Drevo dokáže úplne zmeniť aj charakter moderných budov. Panelákovú kuchyňu premení kvalitný tatranský profil na útulnú drevenicu, v ktorej sa budete cítiť ako u svojej starej mamy cez prázdniny. Drevo, tento náš tradičný a ušľachtilý stavebný materiál, aj dnes nachádza svoje miesto pri výstavbe alebo rekonštrukcii stavieb. Využite jeho prirodzené vlastnosti a skrášlite si svoje bývanie. Ak sa cítite v prírode dobre, preneste si prírodu bližšie k sebe.

Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.