Drevené eurookná ako ideálna voľba do každej domácnosti!

V prípade, že uvažujete nad výmenou okien, máme pre vás riešenie. Drevené eurookná sú v dnešnej dobe mimoriadne obľúbené. Ich výhodou je elegantný dizajn, univerzálnosť a taktiež množstvo praktických vlastností, ktoré so sebou prinášajú.

Pre mnohých ľudí sú drevené okná, takpovediac, strašiakom. Majú predsudky voči materiálu, akým je drevo. Myslia si, že má nižšiu odolnosť voči mechanickému poškodeniu a taktiež sa obávajú, že sa im tieto okná po čase zničia. Drevené eurookná sú však v dnešnej dobe vyrábané skutočne z kvalitných materiálov a vďaka tomu nemusíte mať akékoľvek predsudky voči ich použitiu. Ako by mala vyzerať správna starostlivosť o tento typ okien?

Všetko záleží od povrchovej úpravy

Vo všeobecnosti platí, že starostlivosť o drevené eurookná by mala zodpovedať jej povrchovej úprave. To znamená, že ak je táto časť okien skutočne kvalitne prepracovaná, v tom prípade je údržba minimálna. Ak je však povrchová úprava nedostatočná, budete musieť venovať starostlivosti drevených eurookien viac pozornosti.

V oboch prípadoch by ste však mali raz za čas prejsť navlhčenou špongiou po vonkajšej strane okien. Špongia by mala byť napustená špeciálnym prípravkom, akým je napríklad balzam na drevo. Túto činnosť stačí vykonať aspoň dvakrát do roka.

Taktiež je treba zvýšiť pozornosť oknám, ktoré sú neustále vystavované priamemu slnečnému žiareniu, dažďu či iným nepriaznivým podmienkam. V prípade, že okná čelia týmto podmienkam neustále, je potrebné vykonať prvý náter približne po 10tich rokoch vlastnenia drevených eurookien.

Starostlivosť nepodceňujte

Aj napriek tomu, že drevené eurookná sú dnes vyrábané zo skutočne kvalitných materiálov, ich starostlivosť by ste podceňovať nemali. Predsa len ide o produkt, ktorý sa pri zanedbaní dokáže rýchlo zničiť. Preto zvýšte týmto produktom v domácnosti pozornosť aspoň v takej miere, aby vám vydržali čo najdlhšiu dobu.

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.