kúpelňa

Dilema na tému kúpeľne s WC: Dokopy alebo zvlášť?

Chystáte sa rekonštruovať kúpeľňu alebo dokonca budovať novú? Než sa pustíte do premýšľania, či si zaobstarať vaňu alebo sprchovací kút a aké vybrať obklady, mali by ste poznať odpoveď na zásadnú otázku, a síce či bude kúpeľňa samostatná a WC tiež, alebo či obe miestnosti prepojíte do jednej.

Argumenty pre spojenie

Obe riešenia majú svoje pre a proti. U malých panelákových bytov hovorí pre spojenie napríklad skutočnosť, že nám ubudnú jedny dvere v predsieni. Miesto na stene, ktoré týmto spôsobom získame, môžeme použiť na iné účely, napríklad pre pripevnenie vešiaka na kabáty, pribitie veľkého zrkadla alebo umiestnenie skrinky na topánky.
Prepojením oboch miestností zároveň v panelákových minibytoch navyše získame ilúziu trochu väčšej a priestrannejšej kúpeľne.
Umiestnenie toalety v kúpeľni tiež môžete oceniť, ak budete mať napríklad črevné problémy a budete potrebovať po použití WC dokonalú očistu. Nebudete v tom prípade musieť prebiehať z jednej miestnosti do druhej.
Mali by ste si ale tiež uvedomiť, že kúpeľňa spojená s WC v jednom farebnom prevedení síce vyzerá v katalógu nádherne, ale skutočnosť už taká byť vôbec nemusí.

Argumenty proti spojeniu

Naopak proti WC ako súčasti kúpeľne hovorí určitá strata súkromia, čo môže byť problémom u väčších rodín, a to hlavne v ranných a večerných hodinách, kedy kúpeľne patrí medzi veľmi vyťažené miestnosti. Nič moc nevyrieši ani čiastočné oddelenie toalety priečkou. Takže ak máte na toalete radi pokoj a zvyčajne si tu čítate a nechcete byť rušený, zvoľte radšej oddelené miestnosti.
Tiež je potrebné mať na zreteli, že aj tá akokoľvek dobre udržiavaná toaleta jednoducho občas trochu páchne, či sa nám to páči alebo nie. Záleží potom len na nás, či nám nebude vadiť zápach po návšteve veľkej toalety nášho rodinného príslušníka, keď my sa práve sprchujeme.
A v neposlednom rade, s každým spláchnutím toalety sa do ovzdušia dostávajú kvapôčky z WC, ktoré sú plné baktérií. Pretože sú mikroskopické, dostanú sa všade, aj na naše hygienické potreby, vrátane napríklad hrebeňa, uteráka či kefky na zuby, čo iste nie je zrovna príjemná predstava.

kúpelňa


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , , ,

Jeden komentár k Dilema na tému kúpeľne s WC: Dokopy alebo zvlášť?

  • Peter  píše:

    ja som proti spojeniu

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.