Čo si všímať pri kúpe pohovky?

Aj tým najaktívnejším z nás občas dobre padne zvoľniť tempo a len tak si poleňošiť. A práve to sú momenty, kedy oceníme kvalitnú a pohodlnú sedačku. Čo by ste si mali všímať pri jej výbere a ktoré parametre uprednostniť pred inými?

Či už ide o nábytok alebo spotrebiče do domácnosti, vo väčšine prípadov sa pri ich kúpe riadime systémom kompromisov a vyberáme to najlepšie, za čo sme ochotní a schopní investovať. Okrem ceny obvykle pozeráme aj na prevedenie, celkový vzhľad a dojem a samozrejme praktickosť a funkčnosť.

Môcť si vybrať

Čo sa sedacích súprav týka, trendom posledných rokov je variabilita. To znamená viacero možností rozloženia dielov sedačky. Ocenia ju najmä tí, ktorí nemajú radi stereotyp a to ani v bývaní. Ruka v ruke s týmto ide tiež polohovateľnosť sedačky, ktorá by mala byť najmä rýchla a jednoduchá. Kvalitné pohovky by vám mali dopriať najmä čas na oddych.

Trvanlivý materiál je základ

Výdrž sedačky je aj vecou materiálov, z ktorých je vyrobená. Pri kúpe je dôležité všímať si nie len povrch, zaujímajte sa aj o vnútro a konštrukciu sedacej súpravy. Väčšina je vyrobená z dreva alebo drevotriesky, tie trvanlivejšie podopiera oceľová konštrukcia. Povrchový materiál by mal farebne ladiť s interiérom a príliš nepodliehať zubu času. Klasikou klasík je kvalitná koža, prírodný materiál, ktorý sa dobre udržiava a ani vekom nestráca na kvalite, práve naopak. Hodne používanými materiálmi sú aj mikroplyš alebo mikrovlákno. Podobne ako koža sa hodia aj do domácností s malými deťmi, nakoľko údržba týchto sedačiek nie je náročná.

SAGAN_SEDACKY_TIFANI

Praktickosť ako benefit
Úložný priestor sa vždy hodí a nie je preto na škodu, ak ním disponuje aj sedačka trebárs vo vašej obývačke. Odkladací priestor môže byť umiestnený pod sedacou časťou, výnimkou však dnes už nie sú ani postranné kapsy či úložiská v podopierkach rúk. Zmestia sa sem knižky, časopisy aj ovládače od audio-video elektroniky, ktoré by ste inak mali položené na stolíku pred sebou.Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.