Čo by ste mali vedieť o laminátových podlahách?

Renovujete a rozhodli ste sa pre laminátovú podlahu? Podlaha je dôležitý interiérový prvok. A nielen z estetického hľadiska, ale aj z toho praktického. Pri výbere by ste mali zvážiť hneď niekoľko faktorov.

Dizajn, ku ktorému poľahky dopasujete nábytok

Laminátové parkety vám ponúknu širokú škálu rôznych dizajnov. Vierohodne imitujú drevo, čo dodá miestnosti prírodný a prirodzený vzhľad. Povrchy podláh môžu mať ryhovanú štruktúru, matný povrch či striebristý lesk. Na svoje si teda prídu aj tí najnáročnejší.

Podlaha môže byť tvorená z veľkých aj menších dosiek. Môžete ju ozvláštniť aj tým, že ju usporiadate nepravidelne. K laminátovej podlahe poľahky dopasujete akýkoľvek nábytok. Skvelo sa na nej bude vynímať aj kusový koberec, ktorý môžete dopasovať k dekoráciám alebo stenám.

Myslite aj na to, čo sa skrýva pod povrchom

Nosná doska určuje kvalitu laminátovej podlahy. Ak chcete, aby bola podlaha ozaj stabilná, voľte dosku s hrúbkou minimálne 8 milimetrov. Pri výbere dosky nezabúdajte aj na tvrdosť. Uprednostniť by ste mali laminátovú podlahu s HDF doskou. Ďalším faktorom, ktorý má na kvalitu podlahy vplyv, je jej impregnácia. Impregnovať môžete celú plochu alebo len spoje. Tie sa totiž poškodzujú o niečo rýchlejšie.

Aký spôsob pokládky si vybrať?

Na výber máte z lepenej alebo plávajúcej podlahy. Plávajúcu podlahu položíte rýchlo, v prípadne nutnosti ju tiež poľahky demontujete a vymeníte poškodené kusy. Oproti lepenej však plávajúca podlaha oplýva aj niekoľkými nevýhodami. Nie je tak kvalitným zvukovým izolantom. Má tiež nižšiu odolnosť proti zatečeniu a hrozí jej o niečo vyššie riziko zvlhnutia v škárach.

Pokiaľ hľadáte o niečo lacnejšie varianty, môžete siahnuť aj po PVC podlahách, ktoré vám ponúka široké spektrum rôznych dekorov a medzi domácnosťami sa stáva čoraz obľúbenejším.

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.