Človek a psia reč

Je skutočne ťažké komunikovať s niekým, kto hovorí iným jazykom. A čo je horšie, aby ste psom porozumeli, musíte s nimi hovoriť v ich reči, teda rečou tela a výrazov tváre. Väčšina pánov to nerobí, a tak vzniká veľa problémov a nedorozumení. Pritom si stačí všimnúť iba niekoľko základných signálov a nepochybne budete vedieť, kedy je pes vystrašený, kedy je agresívny a kedy je šťastný.

História psa a človeka je veľmi dlhá. Je to naše najstaršie domestikované šelma vôbec, ktorá nás sprevádza najmenej 14 000 rokov. Úloha psa v ľudskom živote je veľmi rozmanitá. Psy nám pomáhajú strážť objekty a predmety, chrániť nás samých, dokážu ťahať sane, zaháňať stáda, používajú ich aj v armádnych zložkách a pomáhajú dokonca postihnutým. Pes je jednoducho nenahraditeľný spoločník. V súčasnosti sa však psy využívajú predovšetkým na účely zvieracieho člena domácnosti. Nie je na tom nič zlé, ak by ovšem psou mimikou nezasvätení ľudia dokázali komunikovať so psami.

Sledujte správanie vášho psa

Každý pes je jedinečný a v určitých situáciách sa správa inak. Aby ste pochopili vášho psa, mali by ste pozorovať, ako reaguje na rôzne podnety a ako sa správa. Veľa vecí vyvodíte sami. Nikdy nezabudnite, že pes sa tiež učí rozpoznávať rysy nášho správania. Je to teda obojstranný proces. Napríklad, ak sa za niečo nahneváte a psovi vynadáte, nabudúce sa začne báť už akonáhle vás zbadá nahnevaného. Samozrejme to funguje aj naopak. Preto by ste si mali dať čas a naučiť sa spoznať také nenápadné podnety včas.

Naznačenie rukou

Ak sa niekedy dostanete do situácie, keď pes nevie, čo ho chcete, uvedomte si, že slová tu nie sú potrebné. Musí len naznačiť rukou, čo má robiť. Potiahnite vodítko k sebe, keď chcete k sebe, stlačte zadok na zem, ak chcete, aby si sadol, jednoducho mu naznačte, čo chcete. V tomto prípade nie je vhodná hrubosť a zdvíhanie hlasu.

Pôvod plemena

Najnovšie štúdie hovoria, že ak chcete rýchlo vyjsť so svojím psom, mali by ste sa dozvedieť viac o pôvode jeho plemena. Je vaše plemeno z Ruska? Zistite, ako sa jeho ľudia správajú a prispôsobte sa tomu. To vám pomôže.

Dych psa

Skúste sledovať dych vášho psa. Ak nedýcha, je z niečoho vykoľajený. V takom prípade pes prestane nielen dýchať, ale tiež premýšľať a môže konať skratovito. Ovládanie psov nie je ani v najmenšom o bolesti. Keď strká ňufák, kde nechcete, jednoducho mu odstrčením naznačíte, že to nechcete. A to neznamená, že ho musíte poraziť s hrubou silou, jednoducho jemne otočte psa hlavu na bok. Pes tomu rozumie veľmi dobre a rýchlo pochopí.

Rozvíjajte vzájomnú komunikáciu

Ukážte svojmu psovi, že mu rozumiete. Vďaka tomu, že ho budete počúvať a komunikovať s ním jeho rečou, budete mať zdravý a šťastný vzťah. Je to dlhá cesta, ale vy to zvládnete.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.