Chybné kroky pri rekonštrukcii bytu

Rekonštrukcia bytu je obrovský zásah, ktorý vyžaduje poriadne premyslenie. Ak tak neurobíte, môže sa vám to ľahko vymknúť z rúk. Poďme sa pozrieť na najčastejšie chyby, ktorých sa ľudia pri rekonštrukcii dopúšťajú a ak plánujete tento proces uskutočniť aj vy, snažte sa im vyhnúť. Jedine tak docielite to, čo ste si na začiatku plánovali. V opačnom prípade by ste totiž mohli byť nemilo prekvapení.

Plánujte, ale nie prehnane!

Plánovanie je základom každého podobného procesu alebo činnosti. Je však dôležité zároveň vedieť, že v momente, keď si naplánujete všetko od A po Z, môže byť konečná realita alebo výsledok odlišný. Jednak vás môže prekvapiť remeselník, ktorý vám napríklad určité body z vášho plánovania neodporučí a jednak tiež finančný rozpočet. O ňom vám však prezradíme viac informácií v nasledujúcom odseku. Pochopiteľne je plánovanie dôležité, ale držte sa pri zemi a nesnívajte o niečom, čo vás nakoniec môže sklamať. Zároveň sa sústreďte na ceny jednotlivých položiek. V prípade, že máte malú kuchyňu, nesmiete do nej v plánovaní umiestniť veci, ktoré sa tam nezmestia, koniec koncov z komára somára neurobíte.

Finančný rozpočet môže nemilo prekvapiť kohokoľvek z nás. Poznáte to, plánujete si novú kuchyňu, máte určitý finančný rozpočet a počas procesu zisťujete, že veci, ktoré ste si naplánovali alebo dokonca už objednali, značne váš rozpočet presahujú. Buď budete musieť siahnuť pre ďalšie finančné prostriedky alebo plány trochu prerobiť. Vždy je dobré kuchyňu alebo kúpeľňu plánovať s odborníkom, ktorý vám tiež v podobe 3D formátu môže ukázať, ako by vaša nová kuchyňa alebo kúpeľňa mohli vyzerať. Okrem iného sa dozviete taktiež aj orientačnú cenu, ktorá sa však vo finále nebude líšiť o niekoľko desiatok percent. Bude takmer presná. Aj cez to s nejakou rezervou musíte počítať.

Bez remeselníkov ušetrím

Tento bod si zo začiatku hovorí každý. Bez remeselníkov skutočne ušetríte relatívne vysoké finančné prostriedky, ale otázkou je, na ako dlho? Ak sa činnosti nevenujete a nevyznáte sa v nej, môže vás vaša práca opäť nemilo prekvapiť, a to v čase, keď to budete najmenej čakať. Náhle zistíte, že sa vám vaša práca predraží o dvojnásobok, čo znamená, že by bolo lepšie už od samého začiatku do hry zapojiť remeselníkov. Nepúšťajte sa do práce svojpomocne len z toho dôvodu, aby ste ušetrili.

Tiež sa nesnažte vybrať remeselníka počas jedného dňa. Unáhlený výber remeselníka vás taktiež môže vyjsť na veľké peniaze. Radšej sa snažte s výberom príliš neponáhľať a vyberať si podľa odvedených prác a recenzií danej osoby alebo firmy. Týmto spôsobom máte možnosť získať remeselníka, ktorý bude zodpovedať vášmu popisu. Tí lepší sú však zabraní aj niekoľko mesiacov dopredu, na čo by ste mali bezpochyby myslieť. Ak je remeselník práve voľný a môže nastúpiť okamžite, preverte si ho, či odviedol v minulosti svoju prácu tak, ako mal alebo na neho nájdete na internete zlé referencie.
Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.