Chladnejšia teplota v byte? Ide to!

Unavuje vás vaša práca, a okrem toho sa denne musíte vracať do bytu, v ktorom sa nedá takmer odpočívať, pretože je rozpálený teplotami vonku? Vy navyše musíte zatvárať okná, pretože bývate na prízemí, kde by sa mohol vlámať zlodej? Niekoľko hodín pečie slnko priamo vám do okien a bytu? Ak áno, poznáme spôsoby, ako do bytu priniesť chladnejšie teploty. Niektoré z nich ste možno už skúšali a príliš nefungovali, vždy to záleží na danom jedincovi. Ak ale narazíte na zaujímavé tipy, o ktorých počujete prvýkrát, rozhodne ich vyskúšajte.

Žalúzie môžu teplotu zmierniť

Hoci je tento tip známy, ako samotný svet, určite by ste ho mali vyskúšať. Je pravdou, že nie vždy pomôže. Aj cez to by si žalúzie zaslúžili vašu šancu. Akonáhle pri odchode žalúzie stiahnete tak, aby do bytu preniklo čo najmenšie množstvo tepla, nehnuteľnosť sa celkovo o pár stupňov ochladí. Pochopiteľne je potrebné pridať ďalšie tipy, inak rozdiel takmer nespoznáte. Chladivejší teploty v byte sú o skúšaní a čím viac tomu budete venovať času, tým rýchlejšie získate odpoveď.

Ak máte žalúzie stiahnuté a v byte je neustále príšerný vzduch, pridajte k tomuto tipu ďalšie. Je to o kombinovaní a skúšanie, ako sme vám už napísali v predchádzajúcom odseku. V momente, keď to nebudete riešiť, v byte príliš dlho nevydržíte. Každý príchod domov z práce pre vás bude ťažší. Takéto príchody následne vedú k väčšej únave. Teplo vysiľuje, je to podobné, ako pri ceste v aute. Idete v zime na dlhú cestu a kúrite si? Náhle sa vám chce spať? Je to z toho dôvodu, že máte v aute prekúrené. Pomôcť vám v tomto smere môžu otvorené okienka, ktoré vás behom pár sekúnd preberú. Rozpálený byt funguje na rovnakom princípe.

Ventilátory s rozprašovaním

Ventilátory sú vynikajúcimi pomôckami. Samozrejme nepočítajte s tým, že dosahujú rovnakého výkonu ako klimatizácia. Na druhú stranu pri kúpe viacerých kusov môžu náramne schladiť akúkoľvek miestnosť. Ventilátory sa novo robia s rozprašovaním vody, ktorá interiér ešte viac spríjemní. Výhodou ventilátorov je ich nízka cena. Ak sa teda rozhodnete pre viac kusov, nebude vás to stáť celú výplatu. Do malej miestnosti nemajte strach použiť aspoň dva až tri ventilátory. Nemusíte ich mať zapnuté 24 hodín denne. Stačí ich len využívať vo chvíli, kedy je v domácnosti najvyššia teplota. Po vypnutí je možné ich zapnúť naopak zase večer, keď sa chystáte spať.

Pre koho sú ventilátory tou správnou voľbou? Sú ľudia, ktorí majú v klimatizovaných miestnostiach zdravotné problémy. Tie sa môžu prejavovať bolesťami hrdla, potom celého tela a môžu viesť až k prechladnutiu. U ventilátorov sa báť rozhodne nemusíte. Sú skvelými pomocníkmi pre všetkých. Ak máte teda záujem urobiť vo vašom byte chladnejšie teploty, vaša cesta by mala viesť do obchodu pre niekoľko ventilátorov.

Posteľ je najväčším nepriateľom

Po práci by si každý rád oddýchol, aspoň na dvadsať minút. Kvôli rozpálenej perine to bohužiaľ nie je vždy možné. Riešenie sa ponúka v každodennom schovávaní. Nenechávajte cez deň periny vytiahnuté a radšej ich uschovajte do úložných priestorov. Pri odpočinku si namočte uterák a potom položte na svoju tvár. Ventilátory umiestnite v blízkosti svojej postele a nasmerujte tak, aby prúdili priamo na vás.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.