Chcete pre svojho psíka to najlepšie? Vyberte mu pohodlný pelech

Občas sa aj psík potrebuje schovať pred okolitým svetom a oddýchnuť si, aby načerpal nejakú energiu. Práve pre takéto príležitosti by mal mať pripravený pelech, v ktorom ho nebude vôbec nikto rušiť. Súčasný trh je pestrý, pričom ponúka nepreberné množstvo alternatív. Siahnuť môžete po prepravke, klietke, pelechu, poduške i vankúši. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako pri výbere pelechu postupovať, aby ste vybrali čo možno najlepšie riešenie.

Umiestnenie pelechu

Umiestnenie takého pelechu by ste mali čo najlepšie zvážiť, pretože podľa toho sa vyberá konkrétne prevedenie. Ak plánujete psíkovi poskytnúť lôžka v chladnejších miestnostiach, prípadne len na dvore, určite siahnite po variante s vyššími bokmi. Veľmi elegantný je pelech pre psa v tvare domčeka. V prípade, že psík býva s vami v byte či dome, vystačia pokojne aj vankúše a deky.

pelech pre psa

Materiál a jeho údržba

Akonáhle ste teda našli optimálne miesto, ešte by ste mali zvážiť materiál, z ktorého je pelech pre psa vyrobený. Do vonkajších priestorov sa bezpochyby hodia ľahko umývateľné a impregnované materiály. Kým niekde v obývacej izbe vášmu štvornohému miláčikovi postačí bavlnená verzia, prípadne z plyšu. Záleží len na vás, ktorú možnosť preferujete. Vybrať si môžete navyše z nepreberného množstva farieb, tvarov a veľkostí.

Kde pelech pre psa kúpiť?

Ak hľadáte predajcu, ktorý sa na potreby pre psov špecializuje, navštívte webovú stránku fera.sk, kde nájdete aj spomínané pelechy. Pre menšie rasy je vhodná veľkosť napríklad 60 × 50 centimetrov, pre väčšie plemená sú pripravené pelechy s rozmermi trebárs 105 × 75 centimetrov. V danom e-shope môžete hľadať konkrétny model podľa výrobcu, veľkosti maznáčika, ceny, farby, ale aj druhu. Ak teda už máte nejakú predstavu o tom, ako by mal pelech vyzerať, filtrovanie vám hľadanie uľahčí.

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.