Chcete nevšednú nástennú dekoráciu? Kúpte si LED obraz

Panelákový byt síce nie je nijako výrazne priestranný, ale napriek tomu si v ňom môžete vytvoriť originálne dekorácie, ktoré ozvláštnia váš domov. Ak premýšľate o tom, ozdobiť si múr niečím skutočne nevšedným, skúste LED obrazy. Budú pôsobiť nevšedne a zaujmú aj prípadné návštevy.

Podsvietenie umocní pôsobivosť motívu

Čo vlastne máme na mysli? LED obrazy sú podsvietenými obrazmi zhotovenými na špeciálnom plátne. Podsvietenie je vždy vytvorené tak, aby čo najdokonalejšie dokázalo podčiarknuť plastickosť výjavu. Ak milujete hory, môžete si do obývacej izby umiestniť nejakú horskú scenériu. Pri vhodnom podsvietení potom budete mať pocit, ako by ste sa chystali práve vstúpiť na sviežo zelenú horskú lúku a stúpať do diaľky na vrchol, tak dokáže byť vyžarujúce svetlo pôsobivé.

stena

Deťom pomôžu so zaspávaním

V kuchyni môžete zase siahnuť po nejakom kuchárskom motíve, aby vám lepšie chutilo, tým povzbudíte svoje chuťové bunky. Do spálne sa hodia upokojujúce scenérie napríklad z pláže na brehu mora či vodopády alebo jemné decentné kvety. V pracovni budú sláviť úspech motívy miest alebo ukľudňujúce prírodné scenérie. Deti v ich izbách nadchnú svietiace zvieratá, ale tiež najrôznejšie motívy rozprávkových postáv. Jemné svetlo podsvietenej postavičky z obľúbeného príbehu im spríjemní večer zaspávanie, takže sa nebudú báť tmy.

Trochu hrubšia doska

Na akom princípe LED obraz funguje? Ide o dosku s obrazom, ktorá je však o niečo hrubšia ako klasický obraz, s ktorým sa bežne stretávate. Väčšinou ide o hrúbku buď 3,5 cm, alebo dokonca 4,5 cm. Hrubšia je práve preto, že sa dovnútra musí schovať napájanie obrazu. Konkrétna hrúbka pritom závisí od spôsobu napájania. Môžete si tiež vybrať rôzne rozmery obrazu, záleží len na vás, aký veľký motív chcete na stenu umiestniť. Zároveň potrebujete mať v dosahu zásuvku, aby ste do nej mohli zapojiť kábel od obrazu. Ak chcete obraz a jeho podsvietenie zapnúť či vypnúť, môžete použiť vypínač na kábli alebo na diaľkovom ovládači. Rovnakým spôsobom tiež dokážete regulovať intenzitu podsvietenia.

Úspornejšie ako žiarovka

Rozhodne sa nemusíte báť, že by obstaranie LED obrazu a jeho prevádzka bola príliš nákladná. Naopak. Spotreba energie je u svietiacich obrazov veľmi nízka. Ak si predstavíte bežnú žiarovku, tak vedzte, že LED obraz je asi desaťkrát úspornejší, než ona. Navyše svetlá sú umiestnené pod obrazom vždy tak, aby maximálne zdôraznili pôsobivosť motívu. LED obrazy môžete preto používať aj ako nočné osvetlenie, v niektorých prípadoch napríklad samy o sebe stačia k dostatočnému nasvieteniu interiéru aj cez deň. V zásade ide v súčasnosti o najefektívnejší a najúspornejší zdroj svetelnej energie. Investícia do LED obrazu preto rozhodne nie je stratená. V konečnom dôsledku sa vám môže vrátiť v úsporách na osvetlení v miestnosti, kde je obraz inštalovaný.

priroda

Vytvorte si obraz z vlastnej fotografie

Možno už premýšľate o tom, si LED obraz zaobstarať, ale ponuka motívov sa vám nezdá dostatočná. Bola by škoda kvôli tomu na svoj nápad rezignovať. Vedzte, že si môžete dokonca vytvoriť aj LED obraz z vlastnej fotografie. Hodí sa to v prípade, že zamýšľate LED obrazom niekoho obdarovať, alebo by ste si doma chceli pripomínať pekné chvíľky z dovolenky alebo rodinných udalostí ako napríklad svadba. Zvolíte si požadovaný rozmer, pošlete fotografie a urobíte objednávku. Avšak pozor. Musíte brať do úvahy, že na 1 cm je treba minimálne 30 pixelov, čiže to znamená, že keď budete chcieť obraz o rozmeroch dajme tomu 75 x 50 cm, mala by mať vaša fotografia rozlíšenie aspoň 2250 x 1500 pixelov. Preto si ešte pred zadaním objednávky overte, či fotografia, ktorú chcete k motívu použiť, zodpovedá požiadavkám, aby ste neskôr neboli zbytočne sklamaní nedostatočnou kvalitou obrazu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.