Cestovné poistenie sa oplatí

Po Európe máme možnosť cestovať bez obmedzení. A to nie len na dlhé dovolenky, ale aj na kratšie výlety. A kto býva v pohraničí, zrejme využíva blízkosť zahraničných miest na nákupy aj na turistiku. A hoci nám občiansky preukaz stačí na pobyt v cudzej krajine, mali by sme si pamätať, že naše zdravotné poistenie prestáva kryť náklady na zdravotnú starostlivosť v momente prekročenia štátnych hraníc.

Samozrejme nikto necestuje do cudziny preto, aby sa tam zranil a ublížil si. Na druhej strane s istým rizikom nehody alebo úrazu musíme počítať, najmä ak cestujeme za športovým vyžitím. V zime na lyžovačku, v lete za cykloturistikou. Pre takéto dovolenkové pobyty je výhodné krátkodobé cestovné poistenie, uzatvorené na vopred stanovený počet dní. Rieši nie len náklady na ošetrenie úrazu, náhlej choroby, ale aj prípadnú stratu batožiny a dokonca škodu, ktorú by sme počas svojho pobytu niekomu spôsobili.

Drobné zranenia nás môžu postihnúť aj na výletoch na bicykli. Najmä obyvatelia v blízkosti hraníc Slovenska často využívajú cyklotrasy v susedných štátoch na víkendové výlety. Obľúbené sú rovinaté úseky v Rakúsku a Maďarsku. Ak patríte k takýmto rekreačným športovcom, využite výhodné cestovné poistenie počas letnej turistickej sezóny a navštívte susedné krajiny bez rizika zvýšených nákladov a starostí.

Uzatvoriť poistenie na cesty zvládnete aj vtedy, keď sa rozhodnete spontánne využiť voľné dni a odcestovať narýchlo. Bez nutnosti navštevovať pobočku poisťovne on-line uzatvoríte cestovné poistenie doma na počítači, ihneď uhradíte a ste pripravení vyraziť za dobrodružstvom. Na jednej zmluve poistíte celú rodinu alebo skupinu priateľov, vyberiete si riziká, ktoré chcete mať kryté a počet dní, ktoré plánujete stráviť v zahraničí.

Cestovanie po iných štátoch je zaujímavé a poučné. Rozhodne je ale bezpečnejšie, keď máte so sebou uzatvorené cestovné poistenie pre prípad nehody, úrazu alebo straty batožiny.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.