Bývanie v podkroví

Bývanie v podkroví môže byť pre niekoho veľmi lákavé. Ak sa do neho chcete pustiť, mali by ste najprv poznať všetky výhody a nevýhody, ktoré sa v tomto odvetví skrývajú. Rozhodne sa do prestavby nepúšťajte v momente, keď o tomto štýle bývania nemáte nič naštudované. Mohli by ste tak zbytočne vyhodiť stovky až tisícky eur. V konečnom dôsledku by ste z toho nemali vôbec žiadnu radosť.

Oveľa dôležitejšie pre vás informácie budú vo chvíli, keď premýšľate o tom, že by ste svoj doterajší život v byte opustili a vymenili ho čisto len za podkrovné bývanie. V takom prípade pre vás o to viac platí, že by ste si mali naštudovať základné informácie. Bývanie v podkroví totiž nemusí vyhovovať každému. Poďme sa spoločne pozrieť na výhody a nevýhody tohto štýlu, ktoré v sebe podkrovný život ukrýva. Jedine tak si môžete následne vypočítať, či sa vám investícia vyplatí alebo nie. Začnime s výhodami, ktoré vám môže bývanie v podkroví ponúknuť. V prvom rade sú to bezpochyby prvky.

Jedinečné prvky podkrovného bývania vám umožňuje dodať neobmedzenú ponuku výberu. Tehlové steny alebo drevené trámy dodajú interiéru jedinečnosť, originalitu a krásu. V podkrovnom byte tiež budete mať ďaleko viac svetla ako v klasickom interiéri. Práve tieto byty sú vybavené veľkým množstvom okien, ktoré do interiéru púšťajú svetlo. V neposlednom rade sa potom môžete tešiť na väčšie súkromie a jednoduchšu vybavenosť. K jednej stene nedáte nábytok, a to z toho dôvodu, že je skosená čiže šikmá. Na výber tak máte iba opačnú stenu.

Nevýhody sa vám už páčiť nebudú!

Čo sa týka nevýhod, musíte počítať s tým, že akýkoľvek rachot, ktorý sa týka strechy, počujete oveľa viac. Máme tým namysli prevažne dážď alebo búrky. Ďalej je nutné sa zmieriť s tým, že v lete bude v priestoroch väčšie teplo. Bývanie pod strechou je z tohto hľadiska nepraktické. Na záver je dobré spomenúť, že v momente, keď budete chcieť umiestniť nábytok pod šikmú časť, musíte si ho nechať vyrobiť na zákazku čiže na mieru. V konečnom dôsledku vás tak vybavenie domácnosti môže vyjsť drahšie. Záleží na vás, ako chcete nábytok umiestniť a s čím sa uspokojíte.

Úplne posledným bodom je fakt, že budete musieť podkrovný byt častejšie opravovať alebo rovno rekonštruovať. Bývanie v podkroví neustále pracuje, vzhľadom k tomu, že sú tu teplotné rozdiely a pracujú tu klimatické vplyvy. Všetko je však o zvyku, a ak teda tomuto štýlu bývania dáte šancu, počas krátkej doby si na neho zvyknete. Následne ho budete nielen obdivovať, ale tiež sa už nebudete chcieť vrátiť do pôvodného bytu alebo rodinného domu. Je potrebné dať tomu naozaj čas. Ak to vzdáte skoro, nebude sa vám podkrovné bývanie páčiť nikdy.

Romantika na prvom mieste?

Skúste sa viac zamyslieť nad výhodami. Práve tie vám pomôžu začiatky v podkrovnom bývaní lepšie zvládnuť. Snažte sa teda zacieliť na viac svetla, ľahšie rozdelenie priestoru a väčšie súkromie. To ocenia prevažne romantici, ktorí chcú svoju polovičku prekvapiť. Na záver sa ľahšie pohráte s výberom farieb. Do podkrovia môžete zvoliť aj také farby, ktoré by v iných prípadoch neprichádzali do úvahy. Na mysli máme prevažne tmavšie odtiene.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.