Bývanie v byte v Spojených štátoch amerických

Ak plánujete cestu do Spojených štátov amerických, potom sa rozhodne nezaobídete bez vlastného bývania. Pokiaľ už teraz viete, že tam budete chcieť nejakú dobu žiť, je potrebné vedieť, ako si v Amerike nájsť bývanie. Veľa bude záležať na tom, v akom štáte a následne meste zakotvíte. Spojené štáty americké sú veľkým kontinentom, ktorý ponúka rozdielne bývanie, a to ako veľkostne, tak cenovo. Už teraz môžete počítať s tým, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou zakotvíte v byte.

Využiť hotel na niekoľko mesiacov? Nezmysel!

Nechcete mať žiadne starosti so zariaďovaním bytu? Máte problémy s jazykom a dohliadať tak na zahraničný byt je pre vás nadľudská úloha? Verte nám, že sa budete musieť aspoň základné slová naučiť. Koniec koncov jazyk musíte ovládať aj vo chvíli, keď sa chcete nechať ubytovať v hoteli. Rozdiel je v tom, že hotel by vás na niekoľko mesiacov stal nemalé finančné prostriedky. Inými slovami sa bez prenájmu bytu nezaobídete. Druhým problémom je hľadanie voľných bytov.

V internetovom svete sa toho ani v najmenšom nemusíte báť. Myslíte si, že sa pozriete na stránky realitných kancelárií? Následne ich obvoláte a máte voľný byt? Áno, táto možnosť tu je, ale musíte počítať s vyššou obstarávacou cenou nájomného bývania. Okrem samotného prenajmu totiž zaplatíte aj províziu pre realitnú kanceláriu. Netvrdíme však, že táto možnosť neexistuje. Len je nutné okrem iného počítať aj s podpisom zmluvy, ktorá, ako iste viete, bude v anglickom jazyku.

Aké možnosti teda trh ponúka?

Prvou možnosťou je Airbnb. Portál, ktorý funguje po celom svete nájdete aj v Spojených štátoch amerických. Ide o portál, ktoré spája majiteľov nehnuteľností a záujemcov o krátkodobé prenájmy. Jednoducho povedané si kliknete na internetový portál Airbnb, zadáte mesto, v ktorom chcete bývať a potom sa vám objaví ponuka voľných bytov. Vďaka filtrom si môžete všetko nastaviť, od vami požadovanej ceny, cez veľkosť bytu až po konkrétnu lokalitu. Bude tak závisieť na vás, čo od bývania v Amerike očakávate.

Airbnb patrí medzi najvyužívanejšie portály vôbec. Jeho funkčnosť pochopíte počas veľmi krátkej doby. Odporúčame vám zamerať sa na takéto byty, pri ktorých je aspoň pár hodnotení. Máte tak istotu, že majiteľ koná férovo. Okrem toho sú tieto byty veľmi žiadané a udržiavané. Hodnotenie vám ponúkne nielen pohľad na samotný byt a majiteľa, ale aj to, či je čistý a udržiavaný, ako sme už naznačovali. Majiteľ po ukončení prenájmu udelí hodnotenie aj vám. Stávate sa tak dôveryhodnejším pre ďalšie pobyty v zahraničí.

Druhá možnosť bývania sa ponúka v Craiglist.com

Druhým variantom je Craiglist.com. Portál fungujúci na podobnej báze, ako Airbnb. Rovnako sa jedná o takú burzu voľných bytov. Craiglist.com je využívaný predovšetkým v Spojených štátoch amerických, a tak tu nájdete hŕbu ponúk voľných bytov, a to v niekoľkých štátoch a mestách. Rozhodne si tak vyberiete aj vy. Ceny sa líšia podľa mesta. Musíte počítať s tým, že rozdiely môžu byť často vysoké. Bude tak rozdielne zháňať bývanie v New Yorku alebo v meste, ktoré má len niekoľko tisíc obyvateľov.

Cena sa bude odvíjať aj od konkrétnej lokality. Opäť uvedieme príklad na New Yorku. Ak budete chcieť bývať pri Central Parku, cena bude oveľa vyššia ako v miestach, ktoré nie sú tak známe.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.