Balkónové rajčiny už dozrievajú

Slnečné a teplé leto prináša svoje ovocie aj tým, ktorí na balkónoch svojich bytov vymenili neužitočnú krásu kvetov za prínos pre svoju kuchyňu. Pestovanie zeleniny na balkónoch sa rozširuje stále viac a práve v tomto období sa zelené truhlíky začínajú prifarbovať do červena. Dozrievajú prvé balkónové paradajky.

Kvety zdobia okná a balkóny domov a bytov odjakživa. Poskytujú nie len relax domácej panej, ale tiež zdobia príbytky svojou pestrofarebnosťou. Vyžadujú raz ročne výmenu substrátu a takmer každodenné zalievanie, ale úplne rovnaké nároky má aj balkónová zelenina. Špeciálne kríčkové varianty paradajok, napríklad odroda Vilma alebo iné cherry rajčiny nepotrebujú nič navyše. Okrem zelenej ozdoby balkónov tiež kvitnú a neskôr ich červené plody tiež zdobia truhlíky, podobne ako kvety.

balkónové paradajky

Práve teraz sa zelené guľaté plody sfarbujú ľahkými červený mi odtieňmi a už o pár dní bude možné ísť ráno na balkón a odtrhnúť si pár plodov k raňajkám. Na balkóne pestované rajčiny sú nie len vždy čerstvé, ale aj zaručene bio a zdravé, keď ich polievate čistou vodou bez chémie. Dozrievajú na slnku, nie v chladiarenskom sklade a na ich vôni aj chuti to ihneď spoznáte.

Kombináciou okrasných kvetov, cherry rajčín a mesačných jahôd dokážete vytvoriť na balkóne priestor pre potechu oka aj pre osvieženie a doplnenie potravín pre kuchyňu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.