Altánok alebo pergola ozdobia vašu záhradu

Rozhodli ste sa, že chcete do svojej záhrady priniesť niečo nové, pekné a užitočné? Výborným rozhodnutím pre vás a celú vašu rodinu môžu byť napríklad altánok alebo pergola.

Altánok ako ozdoba záhrady

Ozdoba záhrady a oáza pokoja. Aj tak by sme mohli definovať altánok, ktorý si môžete postaviť na dvore alebo na záhrade. Existuje ich viacero druhov. Otvorený altánok oceníte v lete, pretože vytvorí príjemný tieň a pobyt vonku si užijete bez strachu zo škodlivého žiarenia. Môžete ho postaviť aj k bazénu a vytvoriť si malý dovolenkový raj. Uzatvorený altánok je skvelý do každého počasia, pretože vás ochráni pred dažďom či vetrom. Môžete tu sedieť s priateľmi a užívať si výhľad do záhrady. Viacúčelový prístrešok poslúži na relax i na odkladanie náradia. Môže byť drevený alebo hliníkový.

Užitočná pergola

Pod pojmom pergola si treba predstaviť konštrukciu, ktorá je súčasťou domu. Prepája ho so záhradou a vytvára priestor napríklad pre auto, terasu alebo detský kútik. Na stĺpoch zakotvených v zemi je strecha, ktorú môžete mať zakrytú aj odokrytú. Možnosťou je aj to, že si ju budete zakrývať vy sami podľa toho, či to bude potrebné. Ak si ju chcete skrášliť, môžu sa po nej ťahať rastlinky, čo jej dodá nádych romantiky.

Obe stavby majú svoje čaro

Altánok si teda môžete postaviť kamkoľvek chcete. Môže byť pri dome, bazéne alebo v záhrade, kde budete skrytí pred očami okoloidúcich na ulici. Pergola síce musí byť pri dome, ale získate výborný priestor na pobyt vonku, keď napríklad prší alebo je v záhrade blato. Deti sa tam môžu do sýtosti hrať a vy si oddýchnete. Altánok alebo pergola oživia priestor a prinesú aj viac času stráveného vonku na čerstvom vzduchu. Starať sa o ne nie je vôbec komplikované. Firma Gazebo vám výrobí a postaví altánok, prístrešok, pergolu a zimnú záhradu. Získate tak vytúžený kúsok na mieru a nebude vás to stáť žiadnu námahu.

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.