Aký tip záhradného nábytku vybrať?

V prvom rade je to vkuse každého z vás. Záhradný nábytok treba vyberať podľa toho čo sa vám páči ako aj podľa toho ako už máte vytvorenú záhradu. Proste aby to všetko pekne ladilo.

Na trhu je obrovské množstvo predajcov. Každý z nich tvrdí, že má ten pravý záhradný nábytok pre vás. Vyberajte však v prvom rade to čo sa vám páči a čo sa vám hodí do záhrady.

Nábytok do záhrady poznáme:

  • Drevený
  • Kovový
  • Plastový
  • Ratanový

Drevo je úplná klasika. Ako drevo sa používa v našich končinách: smrek, agát, buk, dub. V poslednej dobe je aj na našom trhu množstvo dreveného nábytku z exotického dreva. Sú to obvykle nasledovné dreva: teak, akácia, eukalyptus, mahagón a iné. Výhodou dreva je, že je to prírodný materiál. Každé drevo si však vyžaduje raz za čas povrchovo ošetriť buď lakom alebo olejom.

Kovový nábytok je tiež veľmi pekný. Neraz sa používajú kovové nohy doplnené o drevo na sedacej časti a doske stola. Podobne ako drevený nábytok tiež raz za čas môže vyžadovať ošetrenie. Samozrejme závisí to aj od povrchovej úpravy dreva. Povrchová úprava eloxom alebo práškovou farbou vydrží veľmi dlho.

Plastový nábytok je tiež taká lacná klasika. Najprv to boli klasické sedenia z 90 rokov. Teraz však máme na trhu množstvo oveľa krajších dizajnov. Nevyžaduje žiadnu povrchovú úpravu. Jedine v silnom mraze je ho lepšie skladovať v teple.

Ratanový nábytok môže byť z úplne prírodného ratanu. Alebo z umelého ratanu, ktorý je veľmi rozšírený. Sú to plastové vlákna prepletané na kovovej konštrukcií. Tento nábytok tiež nevyžaduje údržbu a vydrží naozaj dlhé roky.Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.