Aký mráz bol dnes v noci?

Predpoveď počasia nás dokáže nezriedka potrápiť. Najprv tým, ako vysoké/nízke teploty sú predpovedané, podľa ročného obdobia, a potom tým, aké teploty sa skutočne vyskytovali. Keď sa ráno zobudíme a pozrieme na teplomer, vidíme aktuálnu teplotu. Najmä v zimných mesiacoch nás môže zaujímať, aká najnižšia teplota v noci bola vonku. Vieme zistiť, ako chladno bolo túto noc?

Vedieť, aká teplota nám naozaj hrozí nám môže pomôcť zabrániť veľkým škodám. Keď hrozia prvé mrazíky, ohrozené sú naše kvety a zelenina na balkóne. Ale prudké ochladenie môže spôsobiť zamrznutie prevádzkových kvapalín áut, parkovaných na sídlisku. A roztrhnutie bloku motora je už celkom drahá sranda.

Predpoveď počasia vysielaná v televízii nemôže byť presná pre každý kúsok krajiny. Tá je celkom členitá a každé údolie, každá pahorkatina je mierne odlišná. Preto je dobré vedieť, ako sa skutočnosť odlišuje od univerzálnej predpovede a preto by sme si mali byť schopní skontrolovať, aká zima naozaj bola u nás.

teplomer digitálny

Mnoho ľudí ešte stále má na okne zvonka pripevnený liehový teplomer, ktorý ukazuje aktuálnu teplotu za oknom. Čo bolo včera či predvčerom nám nepovie. Oveľa výhodnejšie je používať digitálny teplomer s pamäťou, ktorý ukazuje dve teploty. Umiestnime ho na stenu v miestnosti, vstavaný senzor ukazuje teplotu v byte. A druhý senzor na kábliku umiestnime do tieňa za oknom, ten nám ukazuje teplotu vonku. A zabudované hodiny sú príjemným bonusom.

Ale majú aj inú funkciu. Počítajú dvadsaťštyri hodinový cyklus. A v rámci neho ukladajú do pamäte štyri namerané hodnoty. Najnižšiu a najvyššiu nameranú teplotu na obidvoch senzoroch.

najnižšia teplota

Jedným stisnutím tlačidla „min/max“ nám ukážu najnižšiu nameranú hodnotu v posledných dvadsiatich štyroch hodinách, druhým stlačením si zobrazíme najvyššie namerané hodnoty. A niekedy nás tie čísla môžu aj nemilo prekvapiť.

Takže ak máte doma alebo na záhrade či v garáži namontovaný takýto jednoduchý, lacný ale pritom šikovný teplomer, nemusíte sa s nikým dohadovať, aká zima tejto noci alebo aká horúčava na obed vonku bola. Budete to vedieť celkom presne.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.