Akumulátorová kosačka

Starostlivosť o trávnik patrí k dôležitým činnostiam nie len pri rodinnom dome alebo v záhradke, ale aj pred panelákom. Čistý a upravený trávnik nie len dobre vyzerá, ale aj zabraňuje rozširovaniu burín a dáva priestor deťom na hranie. Čo však robiť, keď k dispozícii nemáme zásuvku s elektrickým prúdom a nechceme nikoho vyrušovať hlukom motorovej kosačky?

Motorové kosačky sa vyznačujú vysokým výkonom, ale ich nevýhodou je hluk, ktorý produkuje spaľovací motor. Alternatívou sú elektrické kosačky, ktoré musia za sebou ťahať elektrický kábel zo zásuvky. Ak nám vadí aj hluk aj kábel, môžeme sa poobzerať po elektrických akumulátorových kosačkách.

Medzi najbežnejšie druhy kosačiek patria strunové vyžínače na malé plochy, krovinorezy na hrubšie stonky a kríky či vretenové kosačky na súvislé plochy trávnikov a v neposlednom rade horizontálne bubnové kosačky. Všetky tieto kosačky sa vyrábajú a predávajú aj v prevedení na akumulátor. To znamená, že nepotrebujú ani benzín, ani neťahajú za sebou žiadny kábel, ale energiu na pohon motora kosačky si vezú so sebou.

Staršie typy používajú akumulátory NiCd či NiMH, ktoré majú viac problémov, ako dobrých vlastností a po roku či dvoch vám nemusí kosa kosiť ani päť minút. Jednoducho táto technológia je dobrá tak do tranzistorového rádia, ale nie tam, kde sa vyžadujú vyššie výkony a dlhá doba fungovania.

Kvalitné kosačky sú vybavené akumulátormi typu LiPol alebo LiIon. Netrpia samovybíjaním ani prudkou stratou kapacity. Môžete ich nabíjať kedykoľvek a ako často potrebujete. Neznášajú prehrievanie ani mráz. Preto by ste ich nemali nechávať vonku počas kosenia na slnku ani uskladňovať v miestnostiach v zime bez vykurovania.

Akumulátorové kosačky sú ľahké ale ich výdrž na jedno nabitie je závislá od kapacity akumulátora. Preto napríklad ľahký strunový vyžínač vydrží na jedno nabitie kosiť asi pol hodinu, resp. plochu trávy do 400 m2. Jeho sila je výrazne slabšia, ako u káblového elektrického vyžínača či motorového. Hodí sa preto len na malé plochy okolo múrikov, schodíkov či kvetov na dokončovanie kosenia. Rovnako aj väčšie akumulátorové kosačky majú výkon obmedzený zásobou energie.

Ku každému typu predajcovia ponúkajú aj náhradné akumulátory, čo vám pomôže zvýšiť celkovú plochu, ktorú dokážete akumulátorovými kosačkami obhospodáriť. Môžete tak kosiť kedykoľvek bez obáv, že by ste vyrušovali svoje deti či susedov pri odpočinku.
kosacka


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.