Ako vyladiť spálňu v paneláku: Nebojte sa malého priestoru

Ak máte veľký byt a veľa peňazí na konte, je zariaďovanie vášho obydlia skutočnou radosťou. Lenže každý nemá také šťastie. Niekto je obmedzený rozpočtom alebo malými priestormi panelákového bytu, niekto sa potýka s oboma problémami. Aj tak si ale môžete so všetkým úspešne poradiť a vytvoriť si aj v paneláku útulnú spálničku, do ktorej sa budete po únavnom dni radi vracať.

Inšpirujte sa u odborníkov

Ak si neviete rady s tým, ako spálňu usporiadať a čím ju vybaviť, najlepšie je sa niekde inšpirovať. Zájdite si pokojne do nejakého štúdia, v ktorom sa venujú dizajnu interiérov. Poraďte sa s odborníkmi, nechajte sa poučiť o najnovších trendoch. Informujte sa o nových materiáloch, z ktorých sa nábytok vyrába. Nezáväzná konzultácia vás nabije elánom a novými predstavami. Nemusíte si od nich hneď niečo objednávať, ale pomôžu vám zorientovať sa v novinkách. Ďalšou inšpiráciou je internet, kde nájdete tiež nepreberné množstvo nápadov. Len je trošku ťažšie ich roztriediť, takže sa vám môže stať, že sa budete cítiť zahltení.

Vyberte si správnu posteľ aj matrac

Porozmýšľajte, ako by asi mala vaša spálňa vyzerať, ako ju chcete ladiť. Predovšetkým berte do úvahy celkové farebné ladenie spálne. Malo by byť skôr do jemnejších, oku lahodiacich farieb, aby ste sa v nej cítili príjemne a nič vás nerušilo. Preto vyberajte jemnú farbu, nech budete steny maľovať alebo tapetovať. Vhodná je klasická biela, jemne modrá alebo aj jemne jarno zelená, prípadne klasická biela. Vždy by to mali byť príjemné lomené odtiene, nič krikľavého a pestrého. Dominantou spálne má byť dostatočne veľká a pohodlná posteľ. Venujte preto jej výberu a umiestnenia dostatočne veľkú pozornosť. Dôležitý je aj kvalitný matrac. V žiadnom prípade do spálne nepatrí televízor, pracovný stôl a počítač.

Nezahlcujte priestor príliš veľkým množstvom nábytku

Akonáhle vyriešite spanie, teda správne umiestnenie postele a jej podobu, začnite sa zaoberať ďalším zariadením spálne. Majte na pamäti, že by ste ju nemali zahlcovať príliš veľkým množstvom nábytku. Spálňa je určená k odpočinku, preto by v nej malo byť čo najmenej rušivých predmetov. Len v prípade, že budete mať v spálni skutočný pokoj a nebude vás nič obťažovať, budete sa ráno budiť odpočinutý.

spat

Nezabudnite na veľkú skriňu

Súčasťou spálne často býva veľká skriňa. Najideálnejšie je zvoliť variantu cez celú stenu. Môžete v nej nájsť dostatok priestoru na zavesenie kabátov, nohavíc aj sukní, košieľ aj blúzok. Ďalej poličky na uloženie bielizne. Priestor na uloženie perín a vankúšov, diek. Horné priestory skrine sa hodia pre odkladanie sezónnych vecí, teda v lete uložíte hore zimné veci a v zime zasa naopak letné. Výbornou variantou sú napríklad vstavané skrine s posuvným otváraním, ktoré zaberú minimum priestoru a vojde sa do nich maximum. Medzi ďalší nábytok patria nočné stolčeky a komoda. To je ideálne vybavenie spálne, ďalšie zbytočnosti už by v nej byť nemali.

Pomôžu aj posuvné dvere alebo paraván

Existujú však aj prípady, kedy spálňu vôbec nemáte. Ak bývate v garsónke alebo malometrážnom byte, ťažko si môžete vytvoriť naozajstnú spálňu. Väčšinou si musíte vystačiť s rozkladacou pohovkou vybavenou úložným priestorom na ukrytie perín a vankúšov. Lenže tieto pohovky nie sú ideálne na každodenné spanie, takže je nakoniec lepšie zaobstarať si klasickú posteľ. Aj v týchto prípadoch však nájdeme riešenie. Ak máte naozaj malý priestor a nedá sa napríklad oddeliť priečkami obývací priestor od spacieho, môžete zvoliť improvizované riešenie v podobe posuvných dverí. Vznikne tak veľmi jednoducho oddelená malinká miestnosť, ktorá vám zaistí potrebnú intimitu. Inou možnosťou je napríklad paraván alebo zástena, ktorú podľa potreby umiestnite alebo odpracete.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.