Ako vyčistiť upchatý odpad

Čas od času bojuje každý s upchatým odtokom, či už sa jedná o kúpeľňu alebo kuchyňu. V oboch prípadoch sa vždy jedná o dlhý boj, ktorý navyše nemá stopercentné výsledky. Ak sa však zameriate na to, ako vyčistiť odpad, zbavíte sa ho tak počas krátkej doby. Musíte však počítať s tým, že v niektorých prípadoch budete musieť určité tipy aplikovať viackrát. Záležať bude aj na tom, ako často vykonávate tzv. prevenciu. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Ako vyčistiť upchatý odpad?

Poznáte to, najväčším problémom, čo sa týka kúpeľne, bývajú fúzy, vlasy alebo mastné látky, ktoré sa nachádzajú v kozmetických výrobkoch. Ani jednému z týchto problémov sa vopred nedá tak úplne predísť. Samozrejme existuje prevencia, avšak na druhú stranu, vždy sa nájde nejaké to množstvo vlasov alebo fúzov. V kuchyni je zase najväčším nepriateľom zvyšok jedla, mastnota a tuk. Ak chcete tieto problémy vyriešiť, mali by ste poznať návod, ako na to. V opačnom prípade počítajte s tým, že voda vám nebude odtekať tak, ako by mala. To môže byť u väčšieho množstva vody relatívne veľký problém.

Ak sa prvýkrát zameriavate na drez a umývadlo, máte výhodu. Tu sa môžete pozrieť nižšie, a to konkrétne na sifón čiže časť, ktorá sa nachádza pod týmito výrobkami. Ide väčšinou o časť, ktorú možno rozobrať pomocou špeciálnej uzávierky, ktorá chráni domácnosť pred zápachom. Niekedy sa stáva, že je problém priamo v sifóne, a tak je potrebné ho rozobrať a pozrieť sa dôkladnejšie dovnútra. V prípade, že sa v ňom bude nachádzať nečistota, všetko sa snažte opatrne vybrať a následne späť pomocou uzávierky zabezpečiť, aby ste v domácnosti nemali akýkoľvek zápach z drezu alebo umývadla. Podporiť tento proces je možné následne aj inými činnosťami.

Chémia je dobrým pomocníkom

Dnes existuje celý rad skvelých chemických pomocníkov. Tí sa väčšinou používajú podľa etikety, ktorá je uvedená na fľaštičke produktu. Princíp býva väčšinou podobný. Stačí do viečka produktu nasypať prášok, ktorý sa nachádza vo fľaštičke. Viečko vám slúži ako tzv. meradlo jednej dávky. Potom ho vezmite a nasypte do odtoku. Do kanvice nalejte maximálne množstvo vody. Akonáhle tak urobíte, zapnite ju a počkajte. V neposlednom rade odtok horúcou vodou vypláchnite. Razom uvidíte, že keď sa nad umývadlo alebo vaňu nakloníte, vlasy, fúzy a všetka nečistota je preč.

Občas sa ale môže stať, že sa určité množstvo vlasov, fúzov alebo iné nečistoty stále držia na pôvodnom mieste. V tomto prípade stačí proces znovu opakovať. Opäť použite práškovú chémiu a viečko ako meradlo jednej dávky. Vezmite kanvicu a nalejte do nej vodu. V ďalšom kroku nechajte vodu variť a počkajte. Na záver proces opakujte. Po druhý raz je väčšinou odtok plne vyčistený a vy tak na povrchu neuvidíte žiadnu nečistotu. Rozhodne to s čistením pomocou chemických prípravkov príliš nepreháňajte. Chémia je relatívne silný produkt, pričom by mohlo dôjsť k poškodeniu odpadu.

Zvon ako prvotná istota

Ešte pred tým, než vyskúšate vyššie uvedené tipy, sa môžete tiež spoľahnúť na zvon. Je síce pravdou, že pomocou zvonu nedosiahnete takých výsledkov, ako s chémiou, ale na druhú stranu ako prvá pomoc sa vždy môže zvon hodiť. Prevenciou proti nečistotám môže byť sitko, ktoré zachytí aspoň väčšie častice vlasov, fúzov, jedla a iných nečistôt.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.