Ako vybrať pohovku do bytu

Chcete si dokonale zariadiť obývaciu izba v byte? Nesmiete zabudnúť na pohovku. Pohovka je jedna z najdôležitejších častí obývacej izby. Nie je deň bez toho aby ste sa na ňu neposadili. V obývacej izbe sa schádzajú všetci členovia rodiny, preto musí byť vaša pohovka predovšetkým pevná a pohodlná. Musíte sa rozhodnúť, na čo budete pohovku najčastejšie používať. Nechávate často u seba doma niekoho prespať? Alebo máte menší byt a spíte na pohovke vy? V tomto prípade musíte vybrať rozkladaciu pohovku. Zároveň sa do vašej obývačky musí vliezť. Akú pohovku teda vybrať?


Výber veľkosti a tvaru pohovky

V prvom rade si musíte určiť, na aké miesto chcete pohovku umiestniť. Najtypickejšie miesto je naproti televízii. Ovšem nemusí to tak byť, záleží na tom, ako máte usporiadanú obývaciu izbu a či ste majiteľom televízora. Pokiaľ ju chcete umiestniť do rohu, vyberte sedaciu súpravu do tvaru L. Chceli by ste pohovku doprostred obývačky? Potom máte viac možností. Môžete vybrať klasickú rovnú sedačku, ku ktorej si zaobstaráte kreslá. Pokiaľ máte väčší priestor v byte, kúpte si pohovku do tvaru U. V poslednom rade je dôležité, aby ste si dané priestory zmerali. Miery si zaznamenajte do poznámok, aby ste ich mohli v obchode jednoducho vytiahnuť.

Voľba funkcií sedacie súpravy

Vaša sedacia súprava môže mať niekoľko funkcií. Základnou funkciou je rozkladanie. Pokiaľ ju využijete, neváhajte si ju zaobstarať. Ďalšou funkciou je úložný priestor. Nie každá sedačka úložný priestor má. Ak máte byt menších rozmerov, bude dôležité, aby vaša sedačka mala dostatočný úložný priestor. Zaručene sa vám bude hodiť. Poslednou funkciou sú polohovacie komponenty. Ak ich nevyužívate, potom bude jednoduchšie zohnať klasickú sedačku. Pokiaľ ste ale na tento typ sedacie súpravy zvyknutí, môžete si zaobstarať pohovku s polohovacími opierkami či výsuvmi.

Výber ostatných kategórií

Ak máte doma malé deti, bude najvhodnejšie vybrať materiál, ktorý možno ľahko očistiť. Na výber máte látku, kožu či koženku. Na výber bude aj veľa ďalších materiálov, to už bude záležať na danom obchode.

Následne je dôležitá voľba kostry vašej pohovky. Hlavné je aby sedačka bola dostatočne pevná, preto bude najlepšie vybrať kostru sedacej súpravy z masívu. Ďalej máte na výber drevotriesku, kov či plast.

Posledným kritériom je výplň. Zvoliť môžete molitan, lenivú penu a studenú penu. Iste môžete naraziť aj na veľa ďalších materiálov, to už tiež bude záležať na daných predajcoch.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.