Ako vybrať detskú posteľ?

Ak ste sa rozhodli presťahovať dieťa zo spálne do vlastnej izby, nemali by ste zabúdať aj správnu posteľ. Rovnako ako si nechávate záležať na výbere svojej vlastnej manželské postele, nemali by ste podceňovať ani výber postele do detskej izby. Rovnaké pravidlo platí tiež o matracoch.

Súčasný trh je navyše rozmanitý a ponúka nepreberné množstvo variantov. Obľúbenosti sa tešia predovšetkým detské motívy, pre chlapca v tvare auta, pre dievčatko zase s princeznou či zvieratkom. Vzhľad však nemá hrať hlavnú úlohu.

Bezpečná posteľ s bočnicou

Ak je vaše dieťa zvyknuté na klasickú detskú postieľku, zrejme ešte nedokáže odhadnúť, ako veľmi sa v spánku môže pretáčať, aby nespadlo. Chcete zabrániť prípadným pádom? Siahnite po posteli s bočnicou. Dávajte si pozor aj na to, aby boli všetky hrany zaoblené, povrch bol zarovnaný a čelo sa nachádzalo ako pri nohách, tak aj pri hlave. Presne tak vyzerá bezpečná posteľ, ktorá zabráni nečakaným zranením.

Ako vysoká by mala detská posteľ byť?

Výška je tiež veľmi dôležitý parameter. Detská posteľ pre menšie dieťa by mala mať okolo 25 centimetrov na výšku, aby si na ňu dieťa dokázalo vyliezť samo. Pre väčšie ratolesti a dospelého človeka je ideálna posteľ s výškou najmenej 45 centimetrov.

Aké rozmery by mala mať?

Zamerajte sa ešte na šírku a dĺžku. Do zhruba piatich rokov vydrží dieťa v menších alternatívach, teda postačí postele o veľkosti 140 ´ 70 centimetrov. Školáci už potrebujú štandardné jednolôžko, teda 180 ´ 90 centimetrov. Detské postele v tvare autíčok či s detskými motívmi bývajú práve tie menšie, ale sú úplne dostačujúce.

Chcete kúpiť svojmu dieťaťu novú posteľ? Pozrite sa do pestrého produktového portfólia e-shopu e-kociky.sk, kde nájdete rôzne detské prevedenia. Nadchne vás nielen kvalita spracovania, ale aj cenová politika e-shopu.

Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.