Ako si zariadiť byt pre vlastnú spokojnosť?

Podľa akých trendov si zariadiť byt, aby ste sa v ňom cítili spokojní? Predovšetkým osobito, podľa vlastného vkusu, v súlade s prírodou a sebou samým. Aj malý panelákový byt si môžete pretvoriť na oázu pohody a pokoja, ktorá vám bude vyhovovať. Nenechajte si ale nič nikým vnútiť.

Vo farebnosti sa môžete vyblázniť

Prvým trendom je farebné ladenie interiérov. Stále módne je napríklad urobiť tri steny biele a jednu inú dominantnou farbou, napríklad oranžovú, ružovú, fialovú, ale aj modrú alebo zelenú. Vždy záleží na tom, ako chcete, aby interiér vyznel. Do spálne sa hodia skôr chladnejšie farby ako zelená či modrápôsobia upokojujúco. Naopak do obývacej izby to môže byť ružová, fialová, oranžová, ak chcete podporiť energiu. Rovnako tak teplé farby ako oranžová alebo svetlo červená v kuchyni podporí chuť k jedlu. Možné je zvoliť aj dve farby stien oproti sebe dominantnou farbou a druhé dve napríklad neutrálne sivou. Inak z odtieňov môžete voliť prakticky čokoľvek, fantázii sa medze nekladú. Vždy ide o to, aby ste sa s danou farbou zladili a cítili sa v nej dobre. „In“ boli v tomto roku napríklad odtiene champagne a červenohnedá marsala.

interier

Víťazí hnedá a jej kombinácie

Skvelou voľbou sú tiež kontrasty bielej a hnedej farby. Súvisí to s pomerne silným trendom návratu ku klasickým rustikálnym interiérom, kde dominujú bielo natreté steny, a zariadenie je drevené. Pôsobí to navonok veľmi čisto a esteticky. Odkazuje to na vidiek, jednoduchosť, prostotu. Ak ale chcete byť odvážnejší, môžete siahnuť po hnedej a hnedočervenej v podobe nábytku, doplnkov, ale aj podlahových krytín a bielu nahradiť nejakou veselou a živou farbou, pokojne trebárs jasne červenou alebo sýto žltou. Podobné kombinácie doslova rozsvietia interiér a nabijú ho energiou. Skvelá je tiež kombinácia klasického dreva a do dreva ladených doplnkov a tapiet napríklad aj s rustikálnymi vzormi.

living-room

Vsádzajte na prírodné obklady a hľadajte vlastnú cestu

Chýbať nesmú ani rôzne nové materiály. Vsádzajte na prírodu. Hodia sa obklady z prírodného kameňa, napríklad travertínu. Každý kúsok je originál, môžete ho lakovať nielen priehľadným lakom, ale napríklad aj farebne, majú dlhú životnosť. Na steny sa dajú použiť napríklad aj tekuté tapety, alebo si na nej urobiť mozaiku z kamienkov podľa vlastných návrhov. Ďalšou možnosťou sú napríklad aj drevené obklady z paluboviek. Záleží na vás, akou cestou pôjdete. Prírodné ekologické materiály sú veľmi populárne a vy si môžete aj panelákový byt premeniť podľa svojich predstáv. Milujete hory, nehostinné skaly a ich chladivý povrch? Voľte kamenné obklady a dyhy. Cnie sa vám po lese a máte radi jemný teplý povrch dreva? Siahnite po ňom. Vyberajte si presne to, čo vám vyhovuje a nebojte sa skúšať, experimentovať a hľadať si svoju cestu.

Prírodné prvky a materiály nastolia rovnováhu

Zabudnite na umelú hmotu. Voľte prirodzenosť, pokiaľ to ide. Pokojne je možné včleniť do miestnosti nejaký dominantný prvok s prírodným podtextom. Môže to byť napríklad obrovská soľná lampa. Ametystová geoda, ktorá môže so sklenenou doskou tvoriť stôl, ale tiež kus dreveného kmeňa ako artefakt miesto sochy. Nejde ale len o kusy prírody, ktoré nám svojím pôsobením v interiéri pomôžu sa príjemne naladiť. Celkovo dávajte pozor na zloženie všetkých materiálov, ktoré pri tvorbe svojho interiéru používate. Napríklad linoleum môže byť prírodné korkové. Okná nemusia byť plastové, ale v prírodných nových drevených rámoch. Skúste skrátka nastoliť u seba doma prostredie, ktoré vytvára rovnováhu s prírodou.

obyvacka

Otvorte priestor a vtlačte mu pečať osobitosti

Snahou je aj otvárať priestory. Spájať miestnosti dohromady, napríklad v podobe prepojenie kuchyne a jedálne, jedálne s obývacou izbou. Vzdušnosť, životný priestor je moderným heslom. Či už ale máte radi prepojenie, alebo vám napríklad prekáža, že by výpary z kuchyne prenikali aj ďalej do bytu, vždy sa snažte vtlačiť interiéru svoju osobitú pečať. Vlastný obraz na stene, vlastnoručne vyrobená keramická soška na poličke, to všetko prepožičiava miestnosti genia loci jej tvorcu. Budete sa v ňom cítiť príjemne.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.