Ako si vyrobiť darčekový kôš ako profesionál

Trápite sa výberom darčeka k narodeninám alebo iným významným príležitostiam? Trendom posledných rokov sa stali darčekové koše, ktoré sú univerzálnym darčekom pre mužov, ženy ale aj deti. Môžte si vybrať zo širokej ponuky na internete a v kamenných predajniach alebo si takýto darčekový kôš pripraviť sami. V nasledujúcom článku sa dozviete ako na to.


Popustite uzdu kreativite

Pred tým než začnete darčekový kôš vyrábať, musíte spoznať obdarovaného bližšie, zistiť čo by ho potešilo. To vám pomôže pri výbere konkrétnych produktov, ktoré do koša schováte. Darčekové koše môžeme vo všeobecnosti rozdeliť do troch skupín podľa ich obsahu.

Pre gurmánov je vhodné naplniť kôš sladkými dobrotami, pribaliť fľašu obľúbeného vína alebo balenie kvalitnej kávy. Druhú skupinu tvoria koše, ktoré neobsahujú potraviny alebo nápoje. Do takýchto košov môžete pridať balíček luxusnej dámskej kozmetiky, vonných sviečok a relaxačných olejov. Verzia pre pánov môže obsahovať napr. balenie cigár pre špeciálne príležitosti spolu so sadou na víno. Popustite uzdu fantázii, popremýšľajte aké koníčky má obdarovaný a vytvorte darčekový kôš šitý na mieru. Zlatou strednou cestou sú koše, do ktorých pridáte drobnosti na zahryznutie spolu s úžitkovými predmetmi.

Darčekový kôš plný sladkosti

Darčekový kôš so sentimentom

Ak sa už pustíte do výroby darčekového koša, nezabudnite mu dodať punc osobného darčeka. Pribaľte k nemu drobnosť, ktorá bude mať pre obdarovaného sentimentálnu hodnotu ako napr. vašu spoločnú fotografiu. Tí zručnejší môžu niečo vlastnoručne vyrobiť, napr. kus keramiky, rámček na fotografiu, domáce mydielka a pod. Takéto malé prekvapenie ukáže, že ste si dali na darčeku záležať a venovali mu čas.

Dajte si záležať na vizuále

Aby váš kôš pôsobil ako vyrobený profesionálom je dôležité vybrať správnu veľkosť a prevedenia koša. Odporúča sa najskôr zakúpiť kôš, aby ste vedeli koľko produktov sa tam zmestí a farebnosť koša zladili aj s jeho obsahom. Ako výplň na dno koša uložte dekoratívnu slamu, ktorú kúpite v ktoromkoľvek kvetinárstve. S výplňou nešetrite a uložte jej tam hojne, tak aby darčeky vo vnútri neboli schované, ale jasne viditeľné na prvý pohľad. V prípade, že ste sa rozhodli pre klasický kôš s rúčkou, odporúčame zakúpiť aj farebnú stuhu, ktorou rúčku obviažete. Kúsok rovnakej stuhy pridajte potom aj medzi výplň v koši, tak aby jemne pretŕčala cez okraj. Takto bude váš darčekový kôš vyzerať ako priamo z aranžérskej dielne.

Košíky

Nechajte sa inšpirovať ponukou na trhu

Ak vymýšľanie darčekov nie je vašou doménou, tak sa pokojne nechajte inšpirovať ponukou na internete alebo navštívte najbližšie kvetinárstvo. Na začiatok vám to pomôže si lepšie predstaviť ako k výrobe takého koša pristupovať.

V prípade, že si na výrobu koša netrúfate, stále môžete využiť možnosť zakúpiť darčekový kôš online alebo v kamennej predajni s darčekovým tovarom, či kvetinárstve. Ak do zakúpeného darčekového koša pridáte drobnosť, ktorá má pre obdarovaného sentimentálnu hodnotu alebo pridáte kartičku s odkazom, ukážete, ako vám na obdarovanom záleží.

Pri objednaní darčekového koša na internete môžete nechať poslať kôš obdarovanému priamo domov a moment prekvapenia tak spraviť ešte väčším. Je to na vás akou formou sa rozhodnete vašich známych obdarovať, popremýšľajte však o darčeku vopred a nechajte si dostatok času na jeho realizáciu.Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.