Ako si poradiť s bielizňou

Starosť o domácnosť zostáva väčšinou na pleciach ženy. A zaberie dosť času, ktorý potom nezostáva na iné veci, vrátane starostlivosti o seba samu. Ako si prácu v kuchyni alebo kúpeľni uľahčiť a ušetriť námahu aj získať čas bez pocitu, že sme niečo „oklamali“? Pomôžu nám pomôcky a prípravky, s ktorými je údržba domácnosti pohodlnejšia a menej únavná.

Udržiavať byt v čistom a dobrom stave nie je žiadna maličkosť. Ale práve maličkosti sú tou zásadnou vecou, ktorá nám pomáha robiť všetko rýchlejšie a efektívnejšie. Pretože mnohé činnosti doma sa neustále opakujú, tak i zdanlivá drobnosť či pár minút, ktoré získame, sa za rok nazbierajú a v súhrne urobia niekoľko hodín navyše, ktoré môžeme venovať napríklad sebe alebo vziať rodinu na výlet.

Ako často žehlíte? A ako často vás hnevá krčiaca sa bielizeň alebo priamo poťah žehliacej dosky? Koľko nervov a opakovaného odkladania žehličky, než všetko porovnáte, vás to týždeň čo týždeň stojí? Pritom stačí maličkosť, napinák poťahu žehliacej dosky a žehlenie prestáva byť otravou. A podobným výrobkom vyriešite aj neposlušné prestieradlá na detských posteliach.

Aby vám bielizeň vydržala čo najdlhšie krásna, neskladajte ju hneď po vyžehlení, nechajte ju vychladnúť. Obliečky napríklad nechajte chvíľu ležať na sedacej súprave alebo na operadle kresla. Keď ich poskladáte do skrine až potom, nevytvoria sa vám na nich nevzhľadné puky. Rovnako tak vyžehlené košele zaveste na ramienka. Môžete ich tak uložiť aj v šatníkovej skrini. Keď si potom čistú a vyžehlenú košeľu oblečie vás manžel, bude ako zo škatuľky.

kosele

Nechcete tráviť zbytočne veľa času v kúpeľni, najmä jej čistením? Nerada sa pozeráte na zafŕkané obkladačky? Vadí vám nadmerná vlhkosť? Bielizeň po vypraní nesušte v kúpeľni alebo v predsieni na sušiaku, vyveste ju na balkón alebo okenný sušiak, ak nemáte možnosť sušiť bielizeň vonku na čerstvom vzduchu. Rôzne skladacie sušiaky a sušiak na radiátor používajte len v krajnom prípade, ak vonku prší. Vlhkosť z mokrej bielizne vnútri bytu môže spôsobiť jej zrážanie v rohoch miestnosti a následný vznik nebezpečných plesní.

S radom šikovných pomocníkov do domácnosti získate oveľa viac času pre seba. Či si prečítate peknú knižku či zájdete s kamarátkou na kávu alebo s manželom na prechádzku, záleží len na vás. Veď za to, ako elegantne a šikovne zvládate chod vašej domácnosti, si drobné rozmaznávanie určite zaslúžite. A keď sa o seba, rovnako ako o celý byt a svoju rodinu, nepostaráte sama, tak kto iný, že?

Pomocou šikovných drobností vylepšíte svoj život a urobíte si ho jednoduchší bez pocitu, že niečo nie je dosť dobré.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.