Vzorové záhrady Tulln

Ako pomôcť v zime vtáčikom

Ako malé dieťa som často pozoroval malú vtáčiu búdku na okne a sledoval sýkorky a iné vtáčiky, ako sa v nej schovávali pred vetrom a treskúcou zimou alebo ako sa k nej chodili v zime nakŕmiť. Búdka mala smerom do izby presklenný priestor, tak som dobe videl na všetky vtáčiky. A aj dnes v zime prikrmujem vtáčiky, pretože viem, že im nie len pomáham prežiť obdobie s nedostatkom potravy, ale aj preto, že sa mi to v konečnom dôsledku oplatí. Mám totiž záhradu.

Keď si dáte na okno alebo balkón svojho bytu vtáčiu búdku, môže to byť pre vaše deti skvelá zábava a možnosť pozorovať vtáky a ich správanie. A súčasne podporujete ich vzťah k prírode a všetkému živému.

Pretože je vonku všetko prikryté vrstvou snehu, je ťažké pre vtáky si nájsť potravu, ktorú tvoria rôzne semená a hmyz. Hmyz je schovaný a bobule dávno už nie sú na stromoch a kríkoch. Hladné vtáky nemajú energiu a nemusia zimu prežiť. Kŕmenie vtákov pomáha našej prírode.

A ak máte ako hobby aj záhradu za mestom, kŕmenie vtákov v zime je pre vás zvlášť nevyhnutné. V lete totiž malé vtáčiky skonzumujú neuveriteľné množstvo hmyzu. Toho hmyzu, ktorý môže škodiť vašim ovocným stromom. Toho hmyzu, proti ktorému potom nemusíte používať chemické postreky.

lojovegule-3

Kŕmenie vtáčikov v zime vám pomáha k dopestovaniu zdravého ovocia a zeleniny bez nadmerného chemického ošetrovania a teda vy aj vaše deti môžete byť zdravší. K uľahčeniu kŕmenie si môžete zadovážiť takzvané lojové gule s obsahom semien pre rôzne druhy vtákov a tieto rozvešať za pomoci špagátu na konáre stromov.

Vtáky, ktoré v zime prikrmujete, si na vašu záhradu zvyknú a neopustia ju ani na jar a v lete, kedy sa vyrojí hmyz a pokúša o vašu úrodu. Vtáky sa vám tak odvďačia tým najprirodzenejším spôsobom.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.