Ako natrieť balkón a nevyčnievať

Ako natrieť balkón a nevyčnievať

Keď sa pozriete z chodníka na bytovku, nezriedka uvidíte pekne zrekonštruovaný dom, s novou fasádou a vynovenými balkónmi. No občas sa ešte nájdu aj domy, na ktorých zatiaľ rekonštrukcia neprebehla a balkónové konštrukcie sú pekne hrdzavé. Ak ste kúpili takýto byt, iste by ste chceli ten svoj balkón dať doporiadku. Ako to ale urobiť, aby zvonka ostal nenápadný, „zapadnutý“ medzi ostatné?

Keď totiž v rámci údržby balkóna kompletne natriete zábradlie aj krycie plechy zo všetkých strán, tak síce bude váš balkón vyzerať ako nový, ale o to viac bude pri pohľade z chodníka „svietiť“ medzi všetkými ostatnými tými neudržiavanými balkónmi. Skúste sa z chodníka pozrieť na svoj byt a predstaviť si, ako to bude vyzerať. Ako bude priťahovať pohľady všetkých slušných aj neslušných ľudí, ako vás budú ohovárať a čo i budú pri pohľade naň myslieť všetci zlodeji…

Takže ako to urobiť, aby to bolo ako v tej slovenskej rozprávke, aby bola aj oblečená aj oblečená nebola, aby prišla nie na voze ale nie ani pešo? Aby z vnútra bol balkón ako nový a zvonka ostal stále starý a nenápadný? Aby to bolo tak na poly?

Stál som pred časom pred podobnou úlohou. Balkón mal oceľovú konštrukciu a predné a bočné krycie plechy. Plechy sivé, oprýskané, spod nich vyrážala akási farba, oceľový rám hnedý, hnusne hnedý, ako bola farba slnkom a vetrom ošľahaná. A oprava paneláku ako celku v nedohľadne.

Krycie plechy som natrel farbou znútra podľa svojho výberu kompletne, zvonka som ich nechal v „maskovacej“ pôvodnej farbe. Kovové rámy balkóna som natrel čiernou farbou zvnútra a zhora. Ale len po hranu, kde sa rám začína ohýbať smerom von. Tak som docielil stavu, že kto sa pozeral z izby na balkón, alebo bol na balkóne, videl pekne vynovený balkón, kto sa pozeral zvonka, videl obyčajný tuctový balkón, ako boli desiatky ostatných. Len osoba, ktorá sa opierala o zábradlie, si mohla všimnúť, že nová čierna farba na jeho hrane končí a dole pokračuje stará hnusná hnedá.

V paneláku si často susedov nevyberáte a presadiť občas niektoré zmeny býva nadľudský výkon. Sú však možnosti, ako si vylepšiť svoj byt v paneláku aj bez súhlasu ostatných majiteľov a nebyť závislý na ich vôli/neochote/neschopnosti chápať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup