Ako chrániť svoju domácnosť? Predsa pomocou SMART vychytávok

Technologický pokrok sa neustále uberá smerom dopredu, a tak by bola škoda to nevyužiť. Produkty smart domácnosti nájdete v repertoári mnohých vyhlásených výrobcov. Tieto vychytávky nám každodenne uľahčujú život. Viete ale, že sa vďaka nim môžete cítiť bezpečnejšie?

Kamery, vďaka ktorým môžete monitorovať dom 24/7

Mať prehľad o svojej domácnosti vo chvíľach, kedy ste mimo domova, môže byť na nezaplatenie. Hoci sa to niekomu môže zdať zbytočné, väčšina interiérových kamier kladie dôraz na dizajn. Je to z toho dôvodu, aby skvele zapadla do interiéru a prípadný nepozvaný hosť ju nezaregistroval.

U týchto kamier sa oplatí okrem kvality natáčaného videa zamerať aj na to, akú výseč kamera dokáže zabrať. Na trhu nájdete aj kamery, ktoré sú schopné nahrávať v 360 °. Zistite tiež, či ju je možné pripojiť cez Wi-Fi a ako bude posielať informácie alebo dokonca aj celé video na váš telefón. Pre ochranu domácnosti je najvhodnejšie vyberať kamery, ktoré umožňujú kontrolu v reálnom čase. Ak chcete využívať kameru aj za tmy a zhoršenej viditeľnosti, odporúčame sa zamerať na modely, ktoré disponujú infračervenými LED diódami.

Lepšie modely kamier potom ponúkajú aj rozpoznávanie tvárí. Budete mať teda dokonalý prehľad o tom, kto a kedy váš domov navštívil. Teenagerským večerným útekom na party je teda nadobro koniec.

Zabezpečenie okien a dverí

Zlodeji si pre prístup do domu či bytu často volia práve okná a dvere. Nezáleží ani tak na tom, či ste zabudli zavrieť okno alebo poriadne nezavreli dvere, kriminálnici si svoju cestu vždy nájdu. Oplatí sa preto investovať do bezpečnostných prvkov. V dnešnej dobe už existujú snímače pre detekciu otvorených okien a dverí, ktoré vás upozornia už pri samotnom pokuse o vniknutie. K takýmto snímačom býva často na stiahnutie aj aplikácia, vďaka ktorej môžete pohyby dverí a okien sledovať. Ak zaznamenáte podozrivý pohyb dverí alebo okien, môžete situáciu ihneď preveriť a okradnúť zlodeja o čas k lúpeniu. V kombinácii s interiérovými kamerami ide o skvelý zabezpečovací systém.

Inteligentné detektory dymu

Smart detektory dymu by mali byť súčasťou každej domácnosti. Vďaka prepojeniu s aplikáciou v telefóne tak zistíte informácie o jeho stave (batériu, funkčnosti čidla apod.). K nezaplateniu by v prípade, že vypukne požiar bez toho, aby niekto bol doma, boli notifikácie, ktoré vás upozornia na akýkoľvek problém, a navyše dokážu aj určiť, v akej miestnosti problém nastal.

Bezpečnosť domácnosti sa neoplatí podceniť

Toto je len ilustratívny výpočet chytrých vychytávok, ktoré ochránia váš dom. Základom je vždy možnosť získavať notifikácie v telefóne, aby ste v prípade nejakej nehody mohli okamžite zamieriť domov. Vaša pozornosť by sa rozhodne mala uberať aj na samotnú kvalitu produktov. Ak dáte za každú cenu prednosť cene a podceníte kvalitu, môže sa ľahko stať, že bezpečnostné prvky nebudú fungovať, ako majú a výsledok môže byť nakoniec skôr kontraproduktívny.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.