Aké topánky sú tie pravé na šport?

Napadlo vás niekedy koľko druhov športových topánok náš svet ponúka? Že existuje množstvo športov a činností, ktoré sa bez špecifických topánok nemožno športovať. Veď si to len predbežne spočítajme.

Futbalisti majú na nohách kopačky, ktoré sú špecifické svojimi „štuplami“ na podrážke, lyžiari majú na nohách lyžiarky, ktoré pasujú do vašich lyží, chránia a spevňujú vašu nohu. Bežecká obuv je pružná a nadmieru ohybná, aby mala vaša noha voľnosť, horolezecká obuv vám zaisťuje, že sa dokážete do skaly naozaj zaprieť a tak podporiť stabilitu na skale. Golfové topánky, halové topánky, topánky na basketbal, topánky na tenis…. Neskutočné množstvo obuvi, ktorá má vašu nohu chrániť a pomôcť vám vychutnať si zážitok zo športovanie. V podstate sa dá povedať, že čo šport, to špeciálna obuv. Ako si teda vyberať tie správne? V prvom rade musíte presne vedieť na aký typ športu bude vaša obuv slúžiť. Ak máte konkrétnu predstavu, potom sa stačí informovať u predajcu športových doplnkov a on vám poradí akú presnú obuv budete reálne potrebovať a aké číslo si vybrať. Ak si však nie ste istí a nemáte vybratý konkrétny šport, potom by ste si mali vybrať topánky, ktoré sú tak povediac univerzálne a môžu sa použiť na viacero športov. V tom prípade sa musíte rozhodnúť či hľadáte obuv na šport v hale alebo vonku. Podľa toho sa bude odvíjať váš výber podrážky a celkový výzor a pružnosť topánok. Do haly si určite vyberte topánky s bielou podrážkou, ktoré sú ohybné a na športy mimo haly sú potrebné skôr pevnejšie topánky. Určite vyberajte poctivo a nenechajte sa zlákať prvými, ktoré zbadáte.

lyziarky

Topánky na šport vám musia sadnúť ako veľkosťou tak aj pohodlím, ktoré by ste mali pri každom obutí pociťovať. Ak si nie ste svojim výberom istí, nechajte si radšej poradiť od odborníka, ktorý bude vedieť čo hľadáte.Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.